HUMANITARNO: Podijeljeno 80 velikih božićnih paketa 'Košarice ljubavi'
U ova teška vremena, najbolje se vide 'svijetli' ljudi – poručio je na fejsu župe, vlč. Tomica Božiček
'Košarica ljubavi' humanitarni je projekt koji već godinama živi u koordinaciji Općine Lobor i župe sv. Ana. Ove godine humanitarnoj akciji priključila se i OŠ Franje Horvata Kiša Lobor s ravnateljicom prof. Tamarom Herceg Babić. Svakog Uskrsa i Božića prikupljaju se higijenske potrepštine i namirnice u župnoj crkvi i po lokalnim trgovinama za najpotrebitije. Tako je bilo i pred ove blagdane, a podijeljeno je 80 velikih paketa.
- Hvala našim djevojkama iz Socijalnog vijeća koje su sve prikupljene namirnice složile po paketima, tako da do svake obitelji u potrebi na području naše župne zajednice, stigne božićna 'Košarica ljubavi'. Hvala i općini Lobor na čelu s našom načelnicom Ljubicom Jembrih, koji već godinama daju podršku ovom projektu i uvijek rado sudjeluju uz svoju donaciju u ovoj humanitarnoj akciji. Hvala i našem Stožeru civilne zaštite (našim članovima DVD-a Lobor) koji su se, u ovim teškim vremenima, velikodušno pobrinuli da svi paketi sretno stignu na kućne adrese najpotrebitijih u našoj župi. I posljednje, ali ne manje važno - hvala svima vama, dragi župljani i vjernici župe sv. Ana Lobor. Vi ste ti koji godinama nosite ovaj projekt na svojim leđima i koji vjerujete u bolje sutra, koji dajete nadu onima koji su najviše u potrebi i koji nas svake godine o blagdanu Božića i Uskrsa, uvijek iznova učite koliko smo maleni kad smo sami, a koliko smo veliki kada zajedno činimo mnoge male stvari u tišini svoje svakodnevice - zahvalio je loborski župnik.
-Sami ne možemo puno, no zajedno možemo sve. Kad svatko od nas da svoj mali doprinos, tada u zajedništvu činimo velika čudesna djela. Zato, svatko od vas nam je važan i svakog od vas trebamo da bi mogli rasti kao ljudi i zajednica te da bi naša radost bila potpuna. Još jednom, od srca veliko hvala svima koji su se uključili i na bilo koji način pomogli. Znate, u ova teška i mračna vremena, najbolje se vide 'svijetli' ljudi – poručio je na fejsu župe, vlč. Tomica Božiček.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tekućina koju bacate u odvod uklanja i najtvrdokorniji kamenac za nekoliko minuta
Sudarila se dva automobila. Četvero ljudi prevezeno u bolnicu
Zlatarski umirovljenici organizirali mini tečaj nordijskoga hodanja
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Golema buktinja u susjedstvu, stigla i vojska: Radnici su evakuirani - 'Stanje je kritično'
Gradonačelnica Zaboka potpisala važan ugovor: 'Drago nam je što smo ostvarili ovo sufinanciranje'
Sve se mijenja preko noći: ova 3 znaka do kraja lipnja ulaze u razdoblje najveće zarade u životu!
Prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Hokejski savez odgovorio Šimuniću na prozivke o 620.000 eura: 'Svi naši računi su uredno evidentirani'
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
