Zagorska Sela: Što hitnije željeznica do granice sa Slovenijom
Zagorska Sela
Uz blagdan zaštitnice Zagorskih Sela svete Katarine, općina Zagorska Sela proslavlja sutra Dan općine i ž
Zagorska Sela
Uz blagdan zaštitnice Zagorskih Sela svete Katarine, općina Zagorska Sela proslavlja sutra Dan općine i župe. Uoči blagdana održana je i svečana sjednica Općinskog vijeća s prigodnim kulturnim programom. Načelnik Zagorskih Sela Željko Kodrnja rekao je kako se u posljednjih godinu dana mnogo toga napravilo u Zagorskim Selima.
Stiže novac iz EU
– Pripremili smo podlogu i asfaltirali više od deset kilometara cesta u Bojačnom, Luki Poljanskoj, Poljani Sutlanskoj, Miljani, Zagorskim Selima, Plaviću, Kuzmincu Miljanskom i Brezakovcu. Uređen je prilazni put i parkiralište na groblju u Zagorskim Selima te sanirana i uređena mrtvačnica uz groblje u Poljani Sutlanskoj.
Potpisanim ugovorom za projekt Sustav s novcem iz pretpristupnih fondova EU uređuje se i oprema prostor stare škole za turističke i kulturne namjene. Pri kraju je i obnova krovišta na općinskoj zgradi, završen je vodospremnik u Harinoj Zlaki čime se stvorila mogućnost da vodu dobiju oni viši predjeli koji pitke vode još nemaju. Završena je i rekonstrukcija električne mreže u Plaviću, a Plavić, dijelovi Miljane, Poljane Sutlanske i Harine Zlake dobili su i javnu rasvjetu.
U sljedećem razdoblju, rekao je Kodrnja, trebat će učiniti značajniji pomak kako bi se uspostavila poduzetnička zona i dodijelila zemljišta u državnom vlasništvu. Jedan je od prioriteta i rekonstrukcija županijske ceste od Miljane do Kumrovca te ponovno aktiviranje željezničkog prometa do državne granice, što su i ključni objekti prometne infrastrukture. Cilj je da se uza županijsku cestu od Kumrovca do Miljane sagradi i nogostup.
Bogati program
Zagorskim Selima Dan općine čestitali su i županica Sonja Borovčak te načelnici susjednih općina, a u prigodnom programu poslije svečane sjednice nastupili su članovi KUD-a Đuro Orlić, folklorna sekcija uz pratnju tamburaša te članovi mješovitog pjevačkog zbora. Danas je u 11.30 sati uz Dan župe i koncelebrirana sveta misa te nakon mise druženje mještana.
Izvor: Večernji list
Prethodni članak
Sljedeći članak
Policija objavila nove detalje tragedije u Zagorju. Požar je bio podmetnut?
Samo premažite svinjetinu ovim prije pečenja: Meso će biti toliko mekano da se raspada, a pećnica ostaje čista!
Preminuo je poznati glumac: Pamtit ćemo ga po ulozi u kultnoj seriji
Užas na autocesti: Više ozlijeđenih u teškoj nesreći. 'Gadno, autu je ispao motor...'
Meteorologinja najavila temperature od 40 °C, ali i pljuskove: Evo kada bi mogla pasti kiša
Dnevni horoskop: Danas zvijezde pokreću lavinu promjena i donose velike prilike
Gužve više nisu samo vikendom: Voditelj na Lučkom savjetovao kada putovati
HEP javlja: Sutra bez struje u dva zagorska mjesta
FOTO: Zaspao za volanom pa se zabio u ogradu na autocesti, automobil se zapalio
Curiš Krok: ‘U tijeku je nekoliko kapitalnih projekata, Konjščina je zaista veliko gradilište’
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
