Zagorska općina dobiva svoj prvi dječji vrtić u povijesti
Općina Zagorska Sela je završila II. fazu radova na izgradnji nove mrtvačnice u Zagorskim Selima. Vrijednost radova je bila 54.000 eura.
Završna faza izgradnje nove mrtvačnice
-Na natječaj Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU iz programa održivog razvoja lokalne zajednice prijavili smo i III. završnu fazu radova na mrtvačnici. Završna faza obuhvaća radove na električnim instalacijama, strojarskim instalacijama i opremi, opremanju prostora i uređenju okoliša. Završetkom te zadnje faze objekt će biti doveden u stanje funkcionalnog korištenja te će se ostvariti dugogodišnje težnje korisnika grobljanskih usluga za izgradnjom mrtvačnice koja će zadovoljavati osnovne standarde komunalne opremljenosti – kaže načelnica Ksenija Krivec Jurak.
Značajni projekti
Načelnica dodaje da se priprema dokumentacija za prijavu na intervenciju 73.13. Potpora javnoj infrastrukturi u ruralnim područjima – nerazvrstane ceste za rekonstrukciju nerazvrstane ceste Zagorska Sela – Brezakovec – Gornji Škrnik. - Procijenjena vrijednost investicije je 2 milijuna eura, a zahvat se izvodi na 3900 metara nerazvrstane ceste gdje se rekonstruira kolnik te uređuje odvodnja, propusti i prometna signalizacija. Projekt je izuzetno značajan za Općinu Zagorska Sela, jer za tu cestu je pripremljena dokumentacija i građevinska dozvola već od 2018. godine, a iz vlastitih sredstava ga je nemoguće realizirati – napominje načelnica.
Prvi dječji vrtić
U fazi projektiranja je rekonstrukcija zgrade kulturnog centra (stare škole) za potrebe područnog dječjeg vrtića u Zagorskim Selima. - To bi bio prvi dječji vrtić na području Općine Zagorska Sela u povijesti i izuzetno je značajan projekt s aspekta demografskih mjera – kaže načelnica te dodaje da je planiran vrtić za jasličku i mješovitu grupu, s ukupno 32 korisnika. Nabavljene su i energetski učinkovite solarne lampe za proširenje javne rasvjete u naseljima Brezakovec i Gornji Škrnik gdje do sada nije bilo uvjeta za postavu javne rasvjete. Treba naglasiti da će se ta rasvjeta postaviti uz dionicu nerazvrstane ceste koja se prijavljuje za rekonstrukciju iz EU sredstava, pa bi i taj dio Općine Zagorska Sela imao potpuno obnovljenu cestovnu infrastrukturu i postavljenu javnu rasvjetu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kakva sreća. Evo kamo odlazi ogromni Eurojackpot
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
PROGLAŠENI POBJEDNICI: Najbolje zagorske štrukle ispekla je ekipa OPG – a Micak – Klet Zagorski dvori
Na kućne adrese stižu plave kuverte: Provjerite što bi trebali učiniti ako dobijete poštu
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
