Zagorska krijesnica podarila 40 novih popevki
Ovogodišnji 9. zagorski glazbeni festival Zagorska krijesnica održan je u dvije večeri. Zabavnom večeri organizator, Rad
Ovogodišnji 9. zagorski glazbeni festival Zagorska krijesnica održan je u dvije večeri. Zabavnom večeri organizator, Radio Hrvatsko zagorje Krapina, želi potaknuti stvaranje moderne glazbe i u poplavi različitih utjecaja pokazati kako skladbe mogu dobro zvučati i na kajkavštini.
Tome pridonose i poznata estradna imena svojim autorskim radovima ili osobnim nastupom u Krapini. Između ostalih, na zabavnoj večeri na kajkavštini su pjevali Vladimir Kočiš Zec, Žiga Međimurski i Boris Leiner, Adalbert Turner Juci i krapinske Viline. Na Krijesnicu rado dolaze i Alen Vitasović, Mladen Burnač, Zdravko Škender i Boris Ćiro Gašparac.
Uoči narodne večeri organizirano je tradicionalno četvrto natjecanje u pripremanju kotlovine. Prema ocjeni stručne komisije, u kojoj su bili zagorski ugostitelj Branko Greblički Ventek i poznati kuhar Slavko Večerić, najbolju kotlovinu pripremila je ekipa Grada Krapine, drugi su bili Foringaši, a treći Dečki s putin iz Zaboka. Poklon-pakete dobile su i ostale ekipe, HVIDR-a Krapina, Mjesni odbor Krapina, DVD Krapina, Zagorska mornarica i Humoristično društvo Zvonec. Kotlovina se podijelila posjetiteljima, a zalila se dobrim zagorskim vinom.
Narodna večer podarila je 22 nove zagorske popevke. Izvođače, Kavalire iz Bednje, Gazde, Adama Končića, Tomislava Brajšu, razdragana publika nagradila je burnim pljeskom.
Prethodni članak
Sljedeći članak
NEMOJTE GA JESTI: Hitno se povlači popularni proizvod, vratite ga u dućan
[FOTO] Drama u Zagorju: Sve puno hitnih službi, stigao i helikopter
Drama se nastavlja: Još jednog muškarca iz Zagorja helikopter prebacio u KB Dubrava
[FOTO i VIDEO] Zagorje danas miriše na tradiciju: Počelo veliko natjecanje 'Babičini kolači', natječe se 31 babica
Pero harao zagorskim toplicama: Ukrao gomilu novca, automobile...
21. travnja je sudbinski dan: Za ova tri znaka život se mijenja iz temelja – novac i uspjeh su neizbježni!
Otac snimao divlju vožnju sina (18) na autocesti! Objavio sve online. Stigla kazna policije
Tko sve u Hrvatskoj obavezno mora na liječnički pregled, evo detalja!
[FOTO] Teška nesreća: Auto završio na krovu - Vatrogasci izvlačili ljude iz smrskanog vozila!
Prvi poraz Mladosti iz Zaboka ovog proljeća
Jelena Rozga stiže u Zabok na event otvorenja nove poslovnice ZAKS-a
U Zagorju se proizvodi obuća vrhunske kvalitete i može se kupiti online
Kako je Livio iz Marčane uklonio vlagu i plijesan u svom domu i apartmanu
15% popusta na sve redovne cijene u PEVEX-u
I-Vent – diskretno rješenje za vrhunsku kvalitetu zraka, uz 30% popusta na ventilaciju s rekuperacijom
