Zagorska delegacija na obilježavanju kornatske tragedije
Vatrogasni dio delegacije predvodio je predsjednik VZKZŽ i VZO Marija Bistrica Stjepan Skuliber, a u njoj su bila i dva člana DVD-a Tugonica - Podgrađe, koje s DVD-om Tisno ima prijateljske odnose
Deseta obljetnica kornatske tragedije, najvećeg stradanja vatrogasaca u Hrvatskoj, u kojoj je 2007. godine, pod još uvijek ne baš posve jasnim okolnostima stradalo 12 vatrogasaca, obilježena je 29. i 30. kolovoza.
Na obilježavanju je bila i mala delegacija zagorskih vatrogasaca te načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički. Vatrogasni dio delegacije predvodio je predsjednik VZKZŽ i VZO Marija Bistrica Stjepan Skuliber, a u njoj su bila i dva člana DVD-a Tugonica - Podgrađe, koje s DVD-om Tisno ima prijateljske odnose. Prvoga dana obilježavanja sudjelovali su u mimohodu od Vatrogasnog doma u Tisnom do groblja na kojem počiva 5 stradalih vatrogasaca, gdje su i zapalili svijeće za stradale vatrogasce.
Na samu obljetnicu, 30. kolovoza središnji program obilježavanja organiziran je na samom mjestu stradanja na Kornatima, uz po prvi puta prisutnost predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović. Nakon povratka s Kornata, zagorska delegacija prisustvovala je i na večernjoj misi, koju je uz paljenje svijeće i polaganje cvijeća na grobovima stradalih te molitveni program prije mise, predslavio mons. Zlatko Koren, župnik župe sv. Blaža u Zagrebu, nekadašnji rektor Svetišta MBB. Misi je prisustvovao i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, koji je pozvao obitelji stradalih vatrogasaca na vikend u Zagreb, krajem siječnja slijedeće godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nova tragedija u Zagorju: Jedna osoba smrtno stradala
Zagorje tuguje: Poginuo mladi vatrogasac i automobilist
Kaos na cestama: Pogledajte gdje su već sad kilometarske kolone
Vikend u Zagorju: Kada stiže kiša i pljuskovi i do koje se temperature 'penjemo', otkriva Božarov
Poznati detalji prometne nesreće u Zagorju u kojoj je smrtno stradao motociklist (33)
Teška nesreća: Motociklist poginuo u sudaru s automobilom
Plenković: Očevid će pokazati uzrok nesreće, dobro je da nema žrtava
U tijeku je 29. Maraton lađa: Rekordna 31 posada traži pobjedu
Nebo ih nagrađuje za svu dobrotu: Bog oslobađa ova 3 znaka svih briga i otvara im put prema čistoj sreći
Nova promjena na autocestama: Imate ovu karticu? Od 1. listopada njome više nećete moći plaćati cestarinu
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
