Zagorci više ne moraju na dijalizu u Zagreb
Svi zagorski bolesnici koji su morali nekoliko puta tjedno odlaziti na hemodijalizu u Zagreb, mogu odahnuti. Naime, sada
Svi zagorski bolesnici koji su morali nekoliko puta tjedno odlaziti na hemodijalizu u Zagreb, mogu odahnuti. Naime, sada tu uslugu mogu dobiti u Centru za dijalizu Poliklinike IDC otvorenome pri Općoj bolnici Zabok.
Najsuvremeniji uređaji
Tamo je prije dva mejseca počeo raditi, a prošli je petak predstavljen javnosti, vrlo vjerojatno jedan od najsuvremenijih centara za dijalizu u ovome dijelu Europe. Riječ je o prostoru od 747 četvornih metara projektiranom isključivo za hemodijalizu i opremljenog prema najvišim standardima, naglasio jepredstavnik invetsitora, predsjednik uprave Euromedica za Hrvatsku dr. Ivan Švajger.
„ Zahvaljujući lani potpisanom partnerstvu između Bolnice i Županije, početkom ove godine ušli smo u ovaj prostor, ekipirali zdravstvene djelatnike i opremila ga najsuvremnijomim medicinskim uređajima za pružanje usluga hemodijalize. Umjesto protokolarnig otvaranja, odmodlučili smo odmah početi s radom i pružati pacijentima svoje usluge „, rekao je dr. Švajger. Ovo je treći centar za dijalizu napodručju Hrvatske koji je ustrojen po principu javno privatnog partnerstva, a koji se pokazao, napomenuo je Švajger, kao idealan model suradnje javnog sektora i privatnog investitora u zdravstvu.
Uskoro magnetska dijagnostika
„ Veseli me što više nema ni jednog bubrežnog bolesnika s područja Krapinsko – zagorske županije koji bi morao na dijalizu u Zagreb ili na neko drugo udaljenije mjesto, jer sada vrhunsku usluga mogu dobiti kod kuće. Potonje partnerstvo je dobitna kombinacija za sve , a uskoro će u bolnici biti otvoren i odjel za magnetsku dijagnsotiku i tretmane, što će i na tom području liječenja, ali i preventive, znatno proširiti lepezu zdravstvenih usluga OB Zabok „, kazao je zagorski župan Siniša Hajdaš Dončić. Predstavljanju Centra je kao posebna gošća zamjenice župana za društvene djelatnosti Sonje Borovčak, u javnosti poznate po gorljivoj borbi za gradnju nove bolnice na Bračku, prisustvovala Barbara Tandarić, dugododišnja bubrežna bolesnica koja je četvrt stoljeća morala putovati u Zagreb na dijalizu.Nakon vrlo emotivnog govora gospođe Tandarić, voditeljica Centra dr. Elena Milutinović goste je provela Centrom u kojemu se trenutno liječi 31 pacijent ( planirani dnevni kapicitet je 44 bolesnika) i koji više izgleda kao luksuzni hotel : svaki pacijent ima svoj LCD televizor, minimalističko uređenje; nego na zdravstveni prostor kakve smo navikli gledati u našim bolnicama.
Tekst i snimka : Zoran Gregurek
Prethodni članak
Sljedeći članak
U Zaboku otvorena nova luksuzna mesnica s vrhunskim domaćim proizvodima i svježim mesom
U tijeku velika akcija policije u Zagorju! Poznati su detalji
NOVI DETALJI UŽASA: Žena koja je ubila muškarca i bivšeg je izbola nožem
Preminula mlada sportašica (21)
STRAVA: Žena oštrim predmetom ubila muža
Poraz kod vodeće ekipe
Provjerite ladice: Možda doma imate ‘malo bogatstvo’ kojeg niste svjesni
Novi detalji strave: Sjekirom ubila muškarca dok je spavao! Susjedi: 'Nismo znali da su u vezi'
FOTOGALERIJA: Samo ove godine zbrinuli više od stotinu hodočasnika u Mariji Bistrici
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
