Zabok u zadnjih pet minuta slomio otpor vrlo dobrog Furnira

Najbolji u redovima Zaboka ponovno je bio Jure Gunjina koji je upisao 19 koševa, uz 7 skokova i 4 asistencije

Iako je Furnir pružio odličan otpor, Zabok je na kraju zasluženo slavio s devet koševa viška 84:75 u vrlo zanimljivoj utakmici 11. kola HT Premijer lige, koja je prelomljena na stranu domaćina tek u posljednjih pet minuta.

Predvođeni Lovrom Mandalinićem gosti su puno bolje otvorili utakmicu i u 7. minuti su imali sedam koševa viška (11:18). Zabok nikako nije mogao pronaći ritam, bilo je previše individualnih pokušaja, a premalo timske igre, što su poletni gosti iskoristili. Na kraju prve četvrtine na semaforu je stajalo 18:23, uz 9 koševa Ćutuka na jednoj i 10 Mandalinića na drugoj strani.

Nakon trice Mandalinića na ulasku u 13. minutu gosti prvi puta imaju dvoznamenkasto vodstvo (18:30). Vulić zove minutu odmora, Zabok odgovora serijom od 9:0 uz dvije trice Vručinića i jednu Gunjine i za nepunu minutu i pol približio se na tri koša minusa (27:30), a na veliki odmor otišlo se rezultatom 39:41. Mandalinić je nakon dvije četvrtine na kontu imao 17 koševa.

Očekivalo se da će Zabok na početku nastavka slomiti ritam gostiju, no dogodilo se suprotno. Nakon serije od tri trice (jedna Mandalinić, dvije Vidović) Dubrava u 23. minuti ponovno ima dvoznamenkasto vodstvo (41:51). Vulić zove minutu odmora i "naređuje" zonu, koja je počela donositi ploda. Probudili su se Brocić i Gunjina koji su povukli ostatak momčad i upravo Gunjina u 29. minuti polaže za 55:53, da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 57:56.

Treću četvrtinu s dvije trice otvara Brocić (63:56). Utakmica je bila "živa" sve do 35. minute minute kada je na semaforu stajalo 70:66, a onda je dvije uzastopne trice za +10 Zaboka (76:66) pogodio Gunjina, na njega se snove dvije trice nadovezao Buljević i u 38. minuti rezultat je 82:69 i tu je svakoj priči u možebitnu dramu u završnici bio kraj.

Najbolji u redovima Zaboka ponovno je bio Jure Gunjina koji je upisao 19 koševa, uz 7 skokova i 4 asistencije. Odličan je bio i Srđan Brocić koji je upisao 12 koševa uz 8 asistencija. Dobru utakmicu odigrao je i Zvonimir Ćutuk koji je upisao 13, dok se Marin Vručinić zaustavio na 11 koševa. Nakon što je prvu četvrtinu Zabok za tircu imao šut 1/8, na kraju je trica ispalo moćno oružje na putu prema pobjedi jer ih je Zabok postigao 14 iz 32 pokušaja (44%). Goste je predvodio Lovro Mandalinić s 22 koša uz po 4 skoka i asistencije. Odličnu utakmicu odigrao je i Mateo Vidović koji je postigao 14 koševa uz 5 skokova i 6 asistencija, dok su Filip Krajina i Kenan Karahodžić upisali po 11 koševa.

ZABOK - FURNIR 84:75 (18:23, 21:18, 18:15, 27:19)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 150, SUCI: Vovk, Šverko i Grubišić.

ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni, Buljević 6, Brocić 12 (2-2), Vručinić 11, Črnjević 9 (1-1), Budmimir 7, Popić 4, Ćutuk 13, Gunjina 19, Antonić, Garrett 3 (3-3). TRENER: Jakša Vulić

FURNIR: Prelec, Vidović 14, Krajina 11 (1-2), Nazor 9, Kumanović, Gnjidić, Križan, Mandalinić 22 (3-3), Bjelanović 2, Rađa 6, Krahodžić 11. TRENER: Jeronimo Šarin