Prethodni članak
Sljedeći članak

[ZABAVA, ALI I EDUKACIJA] Oroslavski vinari posjetili Varaždinsko vinogorje, upoznali se s vrhunskim vinima i tajnama podrumarstva


Tridesetak vinara, članova Udruge vinara i vinogradara Putar iz Oroslavja posjetilo je jučer nekoliko vinarija u Varaždinskom vinogorju. Kroz cjelodnevni izlet, bio je to spoj zabave, ali i edukacije, obzirom da su se oroslavski vinari ujedno kroz prezentacije vina, proizvodnje i podrumarstva upoznali s tehnikama i tehnologijama kakve koriste domaćini koji su ih ugostili u svojim vinarijama.

- Svake godine organiziramo jedan izlet u neku od poznatijih vinarskih regija u Hrvatskoj, birajući manje vinarije slične našima, kakvima bi naši članovi mogli težiti u budućnosti, a ne neke velike industrije kojima ne možemo konkurirati. Tako naši članovi upoznaju nove tehnologije, što pridonosi kvaliteti naših vina – rekao je predsjednik oroslavske Udruge vinara Andrija Pišković.

Za dobru zabavu na putu, kao i u vinarijama, pobrinuo se domaći tamburaški sastav.

 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program