Vozač (21) uhvaćen na autocesti A2, vozio 190 km/h
Na navedenom dijelu prometnice brzina kretanja prometnim znakom ograničena na 100 kilometara na sat
Jučer, 30. rujna u mjestu Krapina na A2, policijski službenici Postaje prometne policije prilikom održavanja preventivno represivne akcije usmjerene na brzinu u 13.01 sati zbog prekršaja nepropisne brzine zaustavili su 21-godišnjeg hrvatskog državljanina.
Brzina kretanja utvrđena je uređajem za mjerenje brzine kretanja marke „PUMA SE 06“, te je utvrđeno kako je 21-godišnjak upravljao osobnim automobilom prosječnom brzinom od 190 kilometara na sat iako je na navedenom djelu prometnice brzina kretanja prometnim znakom ograničena na 100 kilometara na sat. Izmjerena brzina kretanja vozila umanjena je za sigurnosnu razliku od -10 posto, te iznosi 171 kilometar na sat, što znači da je vozač prekoračio dopuštenu brzinu za 71 kilometar na sat.
Vozaču je izdan prekršajni nalog u iznosu od 5.000 kn i predložena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju od 1 mjesec na području RH-e. Iz policije upozoravaju vozače da poštuju ograničenja brzine i da se odgovorno ponašaju u prometu vodeći pritom brigu o sebi i drugim sudionicima, posebice o najranjivijim skupinama sudionika u prometu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pohanje bez jaja i brašna: smjesa od 2 sastojka zbog koje meso ostaje sočno, a korica savršeno hrskava
Stiže novo zahlađenje: Snijeg moguć i u nizinama, temperature ispod nule
Odličan trik: Dodajte kap ove tekućine u teglu i cvijeće će bujati kao ludo
Preminula je jedna od najvećih zagorskih glazbenih legendi - omiljeni Radek
Teška prometna nesreća u Bedekovčini: Ozlijeđene tri osobe
Gorak okus remija na Peščenici
Preminuo popularni hrvatski glazbenik (62). Oprostio se i Thompson: 'Napustio nas je veliki čovjek'
Izvanredni sastanak užeg kabineta Vlade: Plenković u nedjelju zvao ministre, traju konzultacije!
Saborska zastupnica udarila tuđi auto na parkingu pa otišla: Svjedoci sve prijavili policiji!
Drama na autobusnom kolodvoru: Djevojka (25) napala vozača i udarila ga u glavu, otkriven razlog svađe!
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
