Vlada odredila visinu naknade troškova u izborima
Na svojoj sjednici koja je održana 16. travnja, Vlada Republike Hrvatske donijela je Odluku o određivanju visine nakna
Na svojoj sjednici koja je održana 16. travnja, Vlada Republike Hrvatske donijela je Odluku o određivanju visine naknade troškova izborne promidžbe za izbor članova predstavničkih tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave i Odluku o određivanju visine naknade troškova izborne promidžbe za izbor općinskih načelnika, gradonačelnika, župana i gradonačelnika grada Zagreba i njihovih zamjenika.
Jednostavnije rečeno, Vlada je odlučila koliko će stranke i kandidati dobiti sredstava iz lokalnih proračuna, ako poluče uspjeh na izborima. Tako će u sredinama do 3.000 stanovnika stranačke ili nezavisne liste koje dobiju barem jednog vijećnika iz proračuna dobiti 1.500 kuna po vijećniku. U gradovima i općinama od 3.000 do 10.000 stanovika dobit će 2.000 kuna po vijećniku, a u gradovima i općinama od 10.000 do 35.000 stanovnika, 3.000 kuna po vijećniku. U JLS s više od 35.000 stanovnika dobivat će se 4.000 kuna po vijećniku, ali mi takvih u županiji nemamo.
Pravo na naknadu troškova izborne kampanje dobit će oni kandidati koji na neposrednim izborima za načelnika, gradonačelnika ili župana u prvom ili drugom krugu dobiju više od 10 posto glasova. U JLS do 3.000 stanovnika naknada za kandidate biti će 3.000 kuna, u JLS od 3.000 do 10.000 stanovnika biti će 5.000 kuna, a u JLS od 10.000 do 35.000 stanovnika, 7.000 kuna.
Iznosi koje je ovim svojim odlukama propisala Vlada bit će kandidatima i strankama ili nezavisnim listama isplaćene iz lokalnih proračuna nakon što se objave služebni rezultati izbora.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Policija objavila nove detalje tragedije u Zagorju. Požar je bio podmetnut?
Samo premažite svinjetinu ovim prije pečenja: Meso će biti toliko mekano da se raspada, a pećnica ostaje čista!
Preminuo je poznati glumac: Pamtit ćemo ga po ulozi u kultnoj seriji
Užas na autocesti: Više ozlijeđenih u teškoj nesreći. 'Gadno, autu je ispao motor...'
Meteorologinja najavila temperature od 40 °C, ali i pljuskove: Evo kada bi mogla pasti kiša
Dnevni horoskop: Danas zvijezde pokreću lavinu promjena i donose velike prilike
Gužve više nisu samo vikendom: Voditelj na Lučkom savjetovao kada putovati
HEP javlja: Sutra bez struje u dva zagorska mjesta
FOTO: Zaspao za volanom pa se zabio u ogradu na autocesti, automobil se zapalio
Curiš Krok: ‘U tijeku je nekoliko kapitalnih projekata, Konjščina je zaista veliko gradilište’
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
