Vježba hrvatskih i slovenskih vatrogasaca na granici opasanoj žilet žicom
Na graničnom prijelazu Lupinjak/Dobovec održana je u četvrtak redovna zajednička vatrogasna vježba Vatrogasne zajednice Krapinsko-zagorske županije i Gasilske zveze Šmarje pri Jelšah.
Na Gp Lupinjak/Dobovec događanju je nazočio župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar te načelnik Općine Kumrovec Dragutin Ulama, načelnik Općine Hum na Sutli Zvonko Jutriša i gradonačelnik Klanjca Zlatko Brlek, koji su došli vidjeti vježbu, ali isto tako pružiti podršku inicijativi za micanjem žilet žice koja je postavljena duž hrvatsko-slovenske granice.
Župan Željko Kolar nakon završetka vježbe je istaknuo: 'Sa susjednom Republikom Slovenijom, posebno njenim općinama u pograničnom području, još iz vremena zajedničke države povezuju nas tradicionalno dobri susjedski odnosi, neprekinuti ulaskom Slovenije, a zatim i Republike Hrvatske u Europsku uniju. Povezuju nas pobratimljene općine s obje strane Sutle, gospodarska i kulturna suradnja, zajednički projekti prekogranične suradnje, tradicionalni susreti na mostu. Sutla je oduvijek spajala, a ne razdvajala. Žičana ograda, koja stvara ograničenja i neslobode, neće donijeti ništa dobro, jer čini ozbiljan problem normalnom odvijanju života ljudi s obje strane granice. S obzirom da sve češće dobivamo pritužbe građana zbog postavljanja žice, pozivamo Vladu Republike Slovenije da za dobrobit suživota građana svih pograničnih područja između Republike Hrvatske i Republike Slovenije odredi uklanjanje žice između dviju država, kako se dobrosusjedski odnosi ne bi poremetili a dobra suradnja mogla biti nastavljena.
Danas smo na tu činjenicu skrenuli pozornost slovenskim županima, koji također ne podržavaju politiku postavljanja žice, baš kao i njihovi kolege, koji su taj stav javno izrazili u Istri prije nekoliko dana, zajedno sa hrvatskom i talijanskom stranom“, rekao je župan Kolar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Užasna tragedija: U teškoj prometnoj nesreći preminuo mladi hrvatski sportaš (22)
STRAŠNO: Rastrojeni muškarac trčao i vikao po cesti, preminuo je u bolnici
Pitali smo policiju što je uzrok požara tvrtke Prostoria: 'Očevid je dovršen...'
Najveći trgovački centar u našem kraju kupuje gigant iz Češke
Stigla dojava o bombi u Zagrebu, policija na terenu
Odlične vijesti za Općinu Mače: Potpisan ugovor za teretanu na otvorenom
Druga najstarija osoba u Hrvatskoj živi u Zagorju: baka Antonija proslavila 107. rođendan
Zabočan Gabrijel Šivalec nakon prelaska u Dinamo: 'To je ispunjenje mog dječačkog sna'
FOTOGALERIJA: ForestFest Radoboj 2026. – spoj prirode, zdravlja, znanosti i kulture
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
