VIKEND ADVENTSKIH OBIČAJA: Danas tradicionalno puštanje lampiona u Mariji Bistrici
Na rasporedu je treći vikend marijabistričkog Adventa
Advent u Mariji Bistrici u trećem vikendu donosi Vikend adventskih običaja sa središnjim događajem danas, kada je na rasporedu 3. Adventska noć svjetla. Od 19 sati za zabavu će na trgu biti zadužena grupa Blue jeans, a od 20 sati na rasporedu je puštanje lampiona, isključivo sa prostora parkirališta iza Bluesun hotela Kaj. Nakon toga nastavlja se zabava na trgu.
Danas program počinje već u 12 sati na trgu nastupima dječjih zborova Kajeki, Runolist i Kikići genijalci, a tu je i zanimljiv performans Udruge Sintoment Kolektivno tučenje orehuv. U Bluesun hotelu Kaj u 15 sati na programu je predstava: Šumski jelovnik, Dramske sekcije KUD-a Lobor i Radionica pečenja božićnih kolača.
Nedjeljni program počinje u 10 sati svečanošću paljenja treće adventske svijeće, koju će upaliti članice Udruge Hrvatska žena Marija Bistrica, uz nastupe ženskih vokalnih skupina Allegre i Dora. Kao novitet tu je i Tradicionalni adventski (do)ručak, već od 9 sati, projekt kojem je producentica Lana Klingor Mihić, a sudjeluju Damir Kedžo te voditelji Frano Riđan i Martina Validžić. U 17 sati pak na rasporedu je nastup Folklornog ansambla KUD-a "Croatia" iz Zagreba, zatim Salonski plesovi s Paulinom Krizmanić i Proglašenje pobjednika nagradnog natječaja K suncu prosi vsaka roža.
foto: arhiva
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Ovu biljku zmije obožavaju, a mnogi je greškom sade pored kuće - odmah je uklonite!
Uvedeno ograničenje na hrvatskim benzinskima, traži se reakcija vlade
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
Po prvi puta uskrsnice i za zabočke umirovljenike
Dr. Teresa Szymanska-Čutura učenicima 2. b približila kulturu i običaje Poljske
U tijeku je velika akcija zagorske policije. Evo detalja
Evo tko su ovogodišnji dobitnici priznanja Krapinsko – zagorske županije
Teška nesreća: Preminula pješakinja nakon što ju je udario pijani vozač
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
