Veseli tanc umirovljenih gospođa: Najtancerice su Štefica i Danica
Mesecima sam čakala taj dan. I za vraga, par dana prije me nekaj preseklo v leđima. Hodala sam doktoru v Zlatar svaki dan na injekcije i rekla mu da za petak moram biti spremna, kaže za ples uvijek raspoložena Danica
Šezdesetak članica Udruge umirovljenika Zlatar, u kojoj su organizirani umirovljenici ne samo s područja Grada Zlatara, nego i susjednih općina Lobor i Mače, svoj su praznik proslavile još u petak na večer, u zlatarskoj Vinariji.
- Nije nam odgovarao utorak, jer je dan u tjednu, a ponedjeljak još manje. Subota i nedjelja su ionako za žene radni dani u domaćinstvu, od pospremanja kuće do spravljanja nedjeljnog ručka i petak na večer nam je najviše bio po volji – obrazlaže Ana Vidović, tajnica Udruge. Svoje dugoočekivano druženje nazvale su „Veseli tanc umirovljenih gospođa“, a tanc je trajao punih pet sati, dok je glazbenik Marko Torta imao glasa i snage za svojim sintesizerom. Pjevalo se i plesalo do iznemoglosti, u čemu je prednjačila Danica Culi iz Repnog, među penzićima dobro znana kao „naj tancerica“.
- Mesecima sam čakala taj dan. I za vraga, par dana prije me nekaj preseklo v leđima. Hodala sam doktoru v Zlatar svaki dan na injekcije i rekla mu da za petak moram biti spremna. Imam velko gospodarstvo i za ran sam se požurila sve napraviti kaj treba, samo da se morem spremiti za tanc- riječi su za ples uvijek raspoložene Danice.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Foto s mjesta stravične nesreće: Sudarili se automobili, Hitna pomoć i vatrogasci na terenu - Sve je puno stakla
Novi popis rodilja: U Zagorju rođeno 26 beba, 13 djevojčica i 13 dječaka
Umro je proslavljeni hrvatski filmski redatelj
15. srpnja donosi veliki preokret: 3 znaka ulaze u razdoblje neočekivanog bogatstva i novih financijskih prilika
Atraktivan automobilistički vikend u Oroslavju: U subotu slalom kartinga, u nedjelju sedmi 'Oro superslalom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
