Velika akcija: Policija i inspektori proveli nadzor i otkrili brojna kršenja zakona
Policijski službenici Ravnateljstva policije, Mobilne jedinice za provedbu nadzora državne granice, Mobilne jedinice prometne policije i Policijske uprave zagrebačke u suradnji s inspektorima Inspekcije rada Državnog inspektorata Republike Hrvatske proveli su u četvrtak, 6. ožujka, između 9 i 15 sati na području Grada Zagreba akciju "Nadzor taksi vozila" s ciljem njihovog nadzora, kao i dostavljača, bez obzira na to obavljaju li uslugu upravljajući osobnim automobilom, mopedom ili biciklom, uz kontrolu njihovog statusa i zakonitog rada, priopćila je zagrebačka policija, piše Index.
"Provedena je još jedna ciljana akcija nad taksi vozilima te dostavnim vozilima, a koje će se ubuduće provoditi učestalo na području svih uprava. Ovoga puta kontrola je provedena u Gradu Zagrebu u zonama na području Centra, Črnomerca, Maksimira, Novog Zagreba, Trešnjevke, Trnja zajedno s područjem Autobusnog kolodvora te u Velikoj Gorici u zoni Međunarodne zračne luke Zagreb - Franjo Tuđman", navodi policija.
Kako dodaju, akcijom su obuhvaćena i kontrolirana 122 vozača.
Od kontroliranog broja kod 94 vozača nisu utvrđene nepravilnosti, dok je kod 26 vozača kroz zajednički rad policije i Inspekcije rada Državnog inspektorata Republike Hrvatske utvrđeno sljedeće:
Pet državljana treće zemlje radilo je bez dozvole za boravak i rad kod nadziranog poslodavca, od toga tri na poslovima vozača i dva na poslovima dostave hrane,
- 13 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama zbog nekorištenja sigurnosnog pojasa, neobavljenog tehničkog pregleda, neispravnih uređaja i opreme,
- 10 ostalih prekršaja te
- 1 kazneno djelo (sumnja na krivotvorenje isprave).
Inspekcijski nadzori inspektora rada Državnog inspektorata su u tijeku radi poduzimanja upravnih i prekršajnih mjera zbog gore utvrđenih nezakonitosti, zaključuje se u priopćenju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
PROMETNA NESREĆA: Auto sletio s ceste i završio na krovu
Usvojen županijski proračun za 2026. godinu: 'Najveći je od kada postoji KZŽ'
AKTUALAC: Županijska skupština donijela burnu raspravu o otpadu, požarima i solarnim elektranama
Junaci predstave kroz pustolovinu saznaju važnost i bit slavljenja Božića
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
