Veleposlanik Njemačke posjetio Varaždin i jubilarni 25. Špancirfest
U posjeti gradu Varaždinu i jubilarnom 25. Špancirfestu, 23. kolovoza 2023. godine boravio je veleposlanik SR Njemačke u Republici Hrvatskoj dr. Christian Hellbach sa suradnicima. Dobrodošlicu u Varaždin njemačkom veleposlaniku poželjeli su gradonačelnik dr.sc. Neven Bosilj i zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković.
Na sastanku koji se održao u palači Patačić, istaknuto je kako je suradnja dviju zemalja više nego dobra te se nakon ulaska Hrvatske u šengensku i euro zonu može samo još više razvijati. Posebno kvalitetnom, ocijenjena je suradnja na gospodarskom planu te je gradonačelnik izrazio zadovoljstvo što su njemački investitori unazad dvadeset i više godina prepoznali potencijale Varaždina i investirali u tvrtke koje i danas uspješno posluju u Varaždinu. Veleposlanik je kazao kako Hrvatska ima i velike izvozne potencijale kada je riječ o opremi na području obnovljivih izvora energije te je izrazio potporu uspostavljanju kontakata koji bi mogli pridonijeti razvoju održivog sustava gospodarenja otpadom.
Iznimno kvalitetnom ocijenjena je i dosadašnja suradnja Varaždina i njemačkih gradova prijatelja Ravensburga i Koblenza koja je rezultirala intenzivnom i uspješnom suradnjom na području kulture, ali i zajedničkih projekata financiranih iz EU izvora.
„Njemačka iskustva u tranziciji prema zelenoj energiji od velikog su značaja za grad Varaždin, kao i razvoj i unapređenje gospodarske suradnje. Nadamo se i daljnjoj još uspješnijoj suradnji na području kulture, ali i produbljivanja odnosa s našim prijateljskim gradovima, što je nama na lokalnoj razini izuzetno važno“ – kazao je gradonačelnik Bosilj. Uz gradonačelnika Bosilja i zamjenika gradonačelnika Markovića sastanku je nazočio i predsjednik Hrvatsko-njemačkog društva prijateljstva g. Daniel Pantaler.
NJ.E. Christian Hellbach na dužnost njemačkog veleposlanika u Republici Hrvatskoj stupio je krajem kolovoza 2022. godine i ovo mu je prva službena posjeta gradu Varaždinu. Kazao je kako je „Varaždin impresivan grad iznimno ugodne atmosfere“ te da ima izniman potencijal, poglavito na podruju gospodarstva i turizma te je naglasio kako veliki potencijal vidi i u daljnjem unapređenju odnosa s gradovima prijateljima Ravensburgom i Koblenzom.
Uz veleposlanika Hellbacha, sastanku je nazočio i Igor Kolman, savjetnik za politiku i voditelj Odjela za odnose s javnošću te asistentica u Veleposlanstvu SR Njemačke Caroline Geuking.
Nakon sastanka, veleposlanik Hellbach obišao je Špancirfest u pratnji direktorice TZ Grada Varaždina Jelene Toth.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminuo popularni hrvatski glazbenik i skladatelj: 'Ostavio je trajan i prepoznatljiv trag'
Pijani policajci izvan službe mlatili se s domaćim dečkima pa izvukli deblji kraj, dvojica su završila u bolnici
VIDEO: Vozačica iz Krapine u sekundi počinila 3 prometna prekršaja. Tragedija izbjegnuta za dlaku
DRŽAVNI INSPEKTORAT: S polica se povlači jedan proizvod. Nemojte ga koristiti ako ste ga kupili
PROMETNA NESREĆA: Vozilo se prevrnulo na brzoj cesti, jedna osoba prevezena u bolnicu
NESREĆA: Teretnim vozilom udario u parkirani auto, dvije osobe prevezene u Opću bolnicu
Izabrani najbolji zagorski sportaši po izboru Sportske zajednice KZŽ
Za ovaj znak dolazi prekretnica: Svemir i anđeli vode ih prema sreći i životu koji zaslužuju
[VREMENSKA PROGNOZA] Kristijan Božarov otkriva što nas očekuje u Zagorju danas i sutra
Snažan potres zatresao Hrvatsku: 'Bilo je žestoko, dugo je treslo'
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
