Veleposlanica Republike Austrije na prijemu kod župana Anđelka Stričaka
U svom prvom posjetu Varaždinskoj županiji boravila je veleposlanica Republike Austrije u Republici Hrvatskoj Nj. E. Yvonne Tončić-Sorinj, a u Županijskoj palači ugostio ju je župan Anđelko Stričak sa suradnicima.
Zaželjevši srdačnu dobrodošlicu uglednim gostima, župan Stričak naglasio je kako je Varaždinska županija jedna od najstarijih povijesnih županija u Hrvatskoj te da se tijekom stoljeća razvijala kao važno upravno, gospodarsko i kulturno središte ovoga dijela Europe.
– Moram istaknuti kako je našu povijest obilježila i dugotrajna povezanost sa srednjoeuropskim kulturnim prostorom, posebice s Austrijom. Stoljećima smo dijelili zajednički kulturni, gospodarski i administrativni okvir, što je ostavilo dubok trag u arhitekturi, obrazovanju, umjetnosti i načinu života naših ljudi. Danas tu zajedničku baštinu ne promatramo samo kao dio prošlosti, već kao čvrst temelj za razvoj suvremene suradnje i prijateljstva između Republike Hrvatske i Republike Austrije.
Austrija je jedan od najvažnijih gospodarskih partnera Hrvatske, a vjerujem kako postoji još mnogo prostora za jačanje suradnje upravo na regionalnoj razini – u području gospodarstva, obrazovanja, znanosti, kulture, turizma i održivog razvoja – rekao je župan, dodavši kako je goste upoznao s mnogobrojnim projektima koji se provode na području Varazdinske županije, a današnji posjet veleposlanice Austrije doživljava kao potvrdu prijateljskih odnosa dviju država.
Veleposlanica Nj. E. Yvonne Tončić-Sorinj, koja ima hrvatske korijene, zahvalila je domaćinima na toplom prijemu te je izrazila oduševljenje onim što je vidjela i čula o Varaždinskoj županiji.
– Varaždinska županija odličan je primjer kako se uspješno koriste europski fondovi i na taj način značajno unapređuje život svojih građana. Osim izuzetno bogate povijesti, Varaždinska županija zanimljiva je mnogim našim tvrtkama i investitorima jer je ovo područje poznato po radišnim i marljivim ljudima, visokoj kulturi te dobrom životnom standardu. Nadam se daljnjoj konstruktivnoj suradnji, postoji mnogo potencijala za njezino produbljivanje i jačanje – rekla je veleposlanica.
Pozdravne riječi uputio je i predsjednik Županijske skupštine Krunoslav Lukačić, istaknuvši pritom važnost ovakvih posjeta koji produbljuju kulturnu i gospodarsku suradnju.
Prijemu su nazočili i zamjenica župana Silvija Zagorec, direktor Trgovinskog odjela pri austrijskom veleposlanstvu Gerhard Schlattl, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i europske poslove Darko Majhen, direktor Turističke zajednice Goran Mališ te dr. sc. Sandra Malenica, ravnateljica Centra za upravljanje kulturnom baštinom Varaždinske županije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Netko je jučer policiji predao 40 komada streljiva: Evo što poručuju iz policije
U Konjščini se ove nedjelje održava 12. biciklijada „Putevima rudara“
Mlada vozačica izazvala kaos na benzinskoj postaji. Evo koliko je 'napuhala'
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
