Vaše vijesti: Susret GLOBE škola
U OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli upriličen je susret učenika OŠ Đurmanec i domaćina koji su uključeni u Globe projekt.
U OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli upriličen je susret učenika OŠ Đurmanec i domaćina koji su uključeni u Globe projekt.
Nakon razmjene iskustva o dosadašnjem radu, učenici OŠ Đurmanec izvršili su hidrološka mjerenja na uzorku vode iz potoka u blizini škole i rijeke Sutle.
Jedan je uzorak vode uzet ispred, a drugi iza pročiščivaća . Na osnovu mjerenja fizikalno – kemijskih parametara oba uzorka ustanovljeno je da je kvaliteta vode iza pročiščivaća značajno bolja, poglavito glede izmjerene koncentracije nitrata (ispred pročiščivaća 8 mg/L, a iza 2 mg/L). Zaključak je da pročiščivać obavlja svoju funkciju.
Nakon ugodnog i korisnog druženja dogovorena je daljnja suradnja ovih dviju škola.
Voditelji Globe projekta: Gordana Šimunić (OŠ Đurmanec), Ljiljana Borovečki – Voska (OŠ Đurmanec), Robert Borovečki (OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli)
Prethodni članak
Sljedeći članak
Samo ovako se radi zaprška za sarmu: Kuharica otkriva caku za pravu, domaću gustoću
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
Jedan od najpoznatijih Zagoraca u Europi danas slavi 70. rođendan
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
U Zagorju rođeno 19 beba, od toga čak 14 dječaka. Evo tko su i odakle njihove mame
Krapina na krilima Đurkana uvjerljivo slavila protiv Ksavera
Sudar 2 automobila: Policija na terenu
[VIDEO I FOTO] Spuntali se Gupčevi kmeti: 'Napali bumo Tahyja jenput za navek!'
ZAGORSKA NOĆ: Kolar: ‘Hvala svima koji volite, radite i živite za Zagorje’
[UŽIVO IZ GORNJE STUBICE] Naoružani kmetovi pri Gupčevoj lipi spremaju veliku Seljačku bunu
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
