Varaždinska županija na prvoj globalnoj FAO izložbi „Od sjemena do hrane“
Varaždinska županija ponosno se predstavila na Prvoj globalnoj izložbi Organizacije za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih naroda (FAO) pod nazivom „Od sjemena do hrane“, održanoj od 10. do 13. listopada u Rimu, a kojom je započelo obilježavanje 80. obljetnice postojanja FAO-a.
Ova povijesna izložba održala se u sklopu 5. izdanja Svjetskog foruma hrane, u rimskom parku Porta Capena, nasuprot sjedišta FAO-a, te je okupila više od 140 zemalja koje su predstavile svoje poljoprivredne inovacije i proizvode budućnosti.
Hrvatsku je predstavljala Udruga hrvatskih tržnica u suradnji s Varaždinskom županijom, a zvijezda hrvatskog izložbenog prostora bio je autentični proizvod – Varaždinsko bučino ulje proizvođača OPG Jurica Cafuk.
Riječ je o svjetskoj promociji Varaždinskog bučinog ulja, poznatog kao “crno zlato” zdrave prehrane, kojom se odaje počast kvaliteti, tradiciji i predanom radu lokalnih uzgajivača buča i proizvođača bučinog ulja.
FAO, koji već osam desetljeća predvodi borbu protiv gladi i pothranjenosti, ovom je izložbom spojio poljoprivrednu baštinu i tehnološke inovacije koje oblikuju budućnost globalnih prehrambenih sustava. Posjetitelji su kroz besplatan i interaktivan program mogli istražiti lance vrijednosti usjeva, stočarstva, ribarstva, šumarstva i hortikulture, uz bogat kulturni program, radionice, predavanja i kulinarske emisije.
Sudjelovanjem na ovoj globalnoj manifestaciji, Varaždinska županija još je jednom potvrdila svoj identitet regije vrhunske poljoprivredne proizvodnje i ambasadora hrvatske prehrambene tradicije na svjetskoj sceni.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nova promjena: Od 1. studenog uvodi se naknada za uslugu koja se dosad nije naplaćivala
Josip zbog špageta prijetio cijeloj Vladi RH: 'Sve ću vas pobiti!'
Razbojnici s pištoljem dvaput opljačkali blagajnicu: 'Ne mogu više…'
Saznaju se novi detalji o napadaču iz Čakovca: Bio u zatvoru u BiH, a ovo je pozadina krvavog sukoba...?
[FOTO] Povijest ponovno marširala Krapinom: 13 postrojbi iz cijele Hrvatske stiglo u Zagorje
Stravično otkriće: Muškarac uhićen zbog sumnje da je spolno iskorištavao nećakinju mlađu od 15 godina
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
