UTAJIO POREZ: Izbjegao plaćanje PDV-a za više od 105.000 eura
Primorsko - goranska policija osumnjičila je 53-godišnjaka da je kao odgovorna osoba tvrtke izbjegao plaćanje PDV-a u iznosu većem od 105 tisuća eura te da je umanjio imovinu tvrtke za oko 103 tisuće eura, čime je u tom iznosu onemogućio naplatu potraživanja vjerovnika, piše Index.
Tereti ga se da je tijekom 2018. drugoj tvrtki sa sjedištem u inozemstvu ispostavio više računa za usluge na koje nije obračunao porez na dodanu vrijednost. Porez nije prikazao u mjesečnim prijavama poreza iako je to bio dužan učiniti dok je nadležnom poreznom tijelu dao netočne podatke o poreznoj obvezi, utvrdila je policija koja je osumnjičenika prijavila zbog utaje poreza i prouzrokovanja stečaja.
Odgovornu osobu terete i da je u veljači prošle godine umanjio imovinu koja bi činila stečajnu masu tvrtke na način da je sam sebi kao fizičkoj osobi prodao osobno vozilo i nekretninu u vlasništvu tvrtke, izdajući račune na ime tvrtke. Novac nije uplatio na račun društva, nego je cijenu podmirio iz dobiti društva te je tako umanjio imovinu tvrtke za oko 103.270 eura i onemogućio naplatu potraživanja vjerovnika u toj sumi.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
OPREZ! Povlače se jaja zbog salmonele - proizvedena su u Zagorju
NESREĆA U ZAGORJU: Sudarila se četiri vozila, dvije osobe prevezene u OB Zabok
LIJEPE VIJESTI: U OB Zabok rođene 22 bebe, ovo su njihove majke
Ovo su najveće greške kićenja božićnog drvca: Nemojte ih napraviti ove godine
Kreće rekonstrukcija prostora u Penzionerskoj za veće kapacitete Dječjeg vrtića Konjščina
Nestala je Patricija. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
Blagdanski duh Radoboja: Pomoć najpotrebitijima, božićnice umirovljenicima i bogat adventski program
OPREZ! Popularna namirnica povlači se s polica zbog opasne tvari: 'To je kao otrov za želudac'
KONKRETNA POMOĆ: Općina Lobor dodijelila bespovratna sredstva mladim obiteljima
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
