Uređuju se nerazvrstane ceste i modernizira javna rasvjeta u Hrašćini
Najveća investicija, sportska dvorana kod područne škole odlično napreduje, a uz postojeću dvoranu planira se i budući glavni ulaz sa spojem dvorane i škole te dizalo
Na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća Hrašćine, načelnik Branko Tukač izvijestio je vijećnike o najvažnijim aktivnostima i projektima u prvoj polovici godine. Načelnik je izdvojio izradu projektne dokumentacije za rotor u Trgovišću, uređivanje nerazvrstanih cesta, projektiranje odvodnje i nogostupa u Gornjem Kraljevcu te rješavanje imovinsko – pravnih odnosa za nogostup i kanalizaciju na potezima Trgovišće – Jarek Habekov, Gornji i Donji kraljevec te Trgovišće – Domovec, a istaknuo je i velike troškove zimskog održavanja i čišćenja snijega koji su iznosili 60.200 kuna u tom razdoblju, a za čitavu godinu planirano je 60 tisuća kuna.
Što se trenutnih radova na području općine Hrašćina tiče, najveća investicija, sportska dvorana kod područne škole odlično napreduje, a uz postojeću dvoranu planira se i budući glavni ulaz sa spojem dvorane i škole te dizalo. Puno se radi i na nerazvrstanim cestama. – Vrši se navoz kamenog materijala, popravak i čišćenje propusta, a raspisan je i natječaj za prvu fazu ceste Žežlji – Drnetići. Procijenjena vrijednost je 370 tisuća kuna i čeka se početak radova, a za tu smo cestu preko Ministarstva regionalnog razvoja dobili 150 tisuća kuna. Počeli su i radovi na uređenju odnosno rekonstrukciji nerazvrstane asfaltirane ceste Starinci – Trgovišće, za što je vrijednost radova oko 100 tisuća kuna – rekao je načelnik Općine Branko Tukač.
Također, s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike i Fondom potpisan je ugovor na iznos od 103.641 za nabavu spremnika i kanti, a čeka se raspisivanje natječaja. Za dio naselja Jarek Habekov i Donji Kraljevec vrši se izmjena starih živinih lampi s novom štedljivom LED rasvjetom, a u planu je sanira se i divlje odlagalište otpada u Hrašćini, što je trošak od 20 tisuća kuna, od čega Krapinsko – zagorska županija sudjeluje s 15 tisuća kuna. – Krajem studenog očekujemo i rezultate natječaja na koji smo, preko Mjere 7.4.1., prijavili rekonstrukciju kulturnog centra i izgradnju dječjeg vrtića. Budući da imamo preko 90 bodova, očekujemo pozitivan ishod. Dovršava se i projektiranje nerazvrstane ceste Rogini – Žugci i dobivanje građevne dozvole te prijava na mjeru 7.2.2. koja će biti raspisana krajem godine ili početkom iduće, a preko LAG – a prizag i Mjere 7.4. planiramo urediti mrtvačnicu i groblje, što je investicija vrijedna oko 54 tisuće eura – navodi načelnik Tukač.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
Otkriveno u kakvom je stanju pacijent koji ima gubu! Iz bolnice stižu detalji o mogućnosti širenja bolesti
FOTOGALERIJA: U Oroslavju se dijeli sekelji gulaš i pire krumpir, pripremljeno 2.000 porcija
Popularni uređaji i Google Chrome na udaru hakera: Svi korisnici odmah trebaju nadograditi softver
Zagorec Krapina vodi u obje kategorije
Nova sigurna pobjeda Bedexa
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
