Uređuje se šetnica: 'Cilj nam je da Sutla postane dio naše turističke ponude'
Prostirat će se od 'Ulamovog kuta' do mosta na Gmajni
Ovih dana traju intenzivni radovi na uređenju korita rijeke Sutle i nasipa koja će biti u funkciji šetnice. Projekt je to koji je već prijavljen na Interreg program, a šetnica bi se povezala sa susjednom Slovenijom i sve šetnice sa slovenske strane, od Kunšperka do Bistrice ob Sotli.
– Tim bi se šetnicama sa slovenske i naše strane zatvorio cijeli krug u našoj sutlanskoj dolini. Moramo zahvaliti Hrvatskim vodama na odličnoj suradnji koji su krenuli s uređenjem korita rijeke Sutle i nasipa te šetnice koje će se tamo prostirati. Bez njihove suradnje taj projekt uopće ne bismo mogli ostvariti – rekao nam je načelnik Općine Kumrovec Robert Šplajt.
Uređenjem Zelene šetnice Općina Kumrovec želi ponuditi jedan dodatni sadržaj ne samo mještanima Općine Kumrovec, nego i svim posjetiteljima koji dolaze u Kumrovec. - Želimo naše goste i mještane privući iz centra mjesta na Sutlu. Sutla je prekrasna rijeka koja spaja, na njoj imamo krasnih kupališta poput „Ulamovog kuta“, koje već godinama uređujemo i proširujemo. Svim našim stanovnicima i turistima pokušavamo približiti Sutlu da bude dio naše turističke ponude – kaže kumrovečki načelnik.
Radovi na uređenju korita i nasipa će vjerojatno biti gotovi u sljedećih mjesec dana, a očekuje se da će kumrovečka zelena šetnica uz postavljanje klupa i koševa za smeće biti završena tijekom sljedeće godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Muškarac (62) poginuo u prevrtanju traktora
Zagorca (83) na mobitel nazvala nepoznata osoba. Od tada je izgubio oko 200 tisuća eura
Objavljena prognoza za zimu! Hladni udar donosi veće količine snijega. Evo što nas sve očekuje
IN MEMORIAM: Zagorski vatrogasci u tuzi. 'Bio je čovjek od povjerenja i sjedinjavao ljude'
[FOTO] Premijer Plenković stigao na sud u Zlatar na suđenje
Vojni rok za žene? Umirovljeni admiral: ''Bilo bi nerazumno odbaciti više od 50 posto populacije''
Sporazum o katastarskoj izmjeri u Radoboju: ‘Svaka parcela imat će svog vlasnika 1/1’
Policija kod Krapine zaustavila auto. U njemu bila osoba koju su odmah uhitili i odveli na sud
Izbio požar u poduzeću u Krapini
Savjetovanje – prijedlog odluke o izmjeni odluke o osnivanju gospodarske zone Brezje
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
