[UREĐENJE SPOMENIČKE BAŠTINE] Postavljeno je 15 novih klupa u Parku Jure Stubičanca
Ove će se godine na nekoliko lokacija postaviti i moderne i inovativne turističke ploče
U proteklih nekoliko godina, na nekoliko su lokacija po Donjoj i Gornjoj Stubici postavljene interpretacijske ploče na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku, prilagođene invalidima i djeci, kako bi se turisti mogli što bolje informirati lokaciji koju posjećuju. S tim projektom, ''Putevima baštine Gupčevog kraja'', Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica nastavlja i dalje, zahvaljujući potpori Hrvatske turističke zajednice i Krapinsko – zagorske županije.
Moderne kviz ploče
Interpretacijske ploče postavit će se kod Spomenika Seljačkoj buni i Matiji Gupcu te kod Crkve Sv. Antuna Padovanskog. Ploče će se sastojati od tekstualnog opisa atrakcije na hrvatskom i engleskom jeziku, fotografija te kontakt informacija. Osim ovih interpretacijskih ploča, ove će se godine postaviti i nove moderne i inovativne turističke ploče, jedinstvene ne samo u našoj županiji, nego i na području Hrvatske. Postavit će se u Gornjoj Stubici kod dvorca Oršić i u Spomen Parku Rudolfa Perešina te u Donjoj Stubici u Parku Jure Stubičanca i kod Termi Jezerčica. Osim osnovnih informacija i edukacije, ploče će ponuditi posjetiteljima i kviz znanja uz pogodnosti i popuste za sve koji odigraju kviz i daju točne odgovore. Kviz će se učitati putem QR koda na aplikaciju Turističke zajednica te unosom na web stranici. Bit će to stupići visine metar i 30 s plastificiranom tablom i opisnim tekstom. Dizajn stupića će biti prilagođen destinaciji, a projekt se financira uz pomoć Hrvatske turističke zajednice.
Nove klupe za park
Turistička zajednica krenula je i s uređenjem Parka Jure Stubičanca u centru Donje Stubice, u sklopu projekta ''Uređenje spomeničke baštine''. Obzirom da se u tom parku održavaju mnogobrojne manifestacije te je omiljeno okupljalište brojnih Stubičanaca, park je potrebno hortikulturno i komunalno urediti. Postavljeno je novih 15 klupa koja će osvježiti park, a projekt se financira uz pomoć Krapinsko – zagorske županije. Izrađen je i reprint brošure Gupčevog kraja pod sloganom ''Gupčev kraj 365 dana – Opusti se, zaslužio si!'', s turističkom kartom i podacima o kulturnoj baštini, turističkim atrakcijama, manifestacijama i sličnu, a u planu je tiskanje još dvije brošure, od kojih će jedna sadržavati informacije vezane uz smještaj i rekreaciju, a druga uz gastro ponudu i OPG – ove Gupčevog kraja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pekari u tijesto za krafne uvijek dodaju žlicu ovoga: Zato su mekane, šupljikave i nisu previše masne
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
Potres zatresao Hrvatsku: Zabilježeno podrhtavanje tla, oglasila se Seizmološka služba
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
DORH pokrenuo istragu: Iz vrtića nestalo gotovo 140.000 eura
Od 1. kolovoza novčanik puca po šavovima: Ova 4 znaka privlače bogatstvo poput magneta
Izbio veliki požar: Na terenu 41 vatrogasac i tri protupožarna aviona, u tijeku borba s vatrenom stihijom
Što učiniti ako pronađete ptića?
Veliki skandal u Katoličkoj Crkvi u Hrvatskoj: Svećenici godinama zataškavali seksualno zlostavljanje maloljetnika
Jeste li ih vidjeli? Policija traga za dvojicom muškaraca, objavljen razlog
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
