Ukrajinski veleposlanik u posjetu Varaždinu iskazao zahvalnost Varaždinu i Varaždincima na svemu što čine za ukrajinski narod
Gradonačelnik Grada Varaždina dr.sc. Neven Bosilj u četvrtak je u Gradskoj vijećnici primio izvanrednog i opunomoćenog veleposlanika Ukrajine u Republici Hrvatskoj Nj.E. g. Vasyla Kyrylycha.
Na sastanku su nazočili saborska zastupnica Barbara Antolić Vupora koja je ujedno i članica Međuparlamentarne hrvatsko-ukrajinske skupine prijateljstva, saborski zastupnik Damir Habijan te zamjenica župana Varaždinske županije Silvija Zagorec.
Gradonačelnik je u ime Grada Varaždina izrazio podršku i solidarnost s Ukrajinom i ukrajinskim narodom te je s veleposlanikom razgovarao o tijeku prihvata osoba iz Ukrajine, njihovom smještaju i uvjetima koje imaju u Varaždinu. Istaknuo je kako im Grad Varaždin, sve stručne i operativne službe Grada stoje na raspolaganju te će maksimalan napor biti uložen kako bi im se olakšalo ovo razdoblje kao i uvjeti za njihov moguć ostanak, za školovanje, rad i život u Varaždinu.
Veleposlanik je u sklopu posjeta Gradu Varaždinu posjetio smještajne kapacitete za osobe iz ratom zahvaćenih područja u Ukrajini koji se nalaze u Varaždinu i Varaždinskoj županiji. Nakon posjeta Gradskoj vijećnici, gradonačelnik i saborski zastupnici u kratkoj su šetnji proveli veleposlanika užim gradskim centrom te su zajedno posjetili osobe iz Ukrajine smještene u Hotelu Turist gdje je mobiliziran prostor za kolektivni smještaj i trenutno prima 70 osoba.
Grad Varaždin je u suradnji sa svojim javnim ustanovama, za osobe iz Ukrajine osigurao besplatno korištenje kazališta, knjižnice, muzeja, bazena, a Gradska knjižnica naručila je i dodatne setove na ukrajinskom za učenje hrvatskog jezika.
Veleposlanik Kyrylych iskazao je izrazitu zahvalnost i zadovoljstvo na velikodušnom i nesebičnom prijemu osoba iz Ukrajine u gradu Varaždinu te na pomoći koja im se pruža u ovom tužnom i teškom razdoblju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminuo popularni hrvatski glazbenik i skladatelj: 'Ostavio je trajan i prepoznatljiv trag'
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Pijani policajci izvan službe mlatili se s domaćim dečkima pa izvukli deblji kraj, dvojica su završila u bolnici
VIDEO: Vozačica iz Krapine u sekundi počinila 3 prometna prekršaja. Tragedija izbjegnuta za dlaku
DRŽAVNI INSPEKTORAT: S polica se povlači jedan proizvod. Nemojte ga koristiti ako ste ga kupili
Proračun Gornje Stubice rebalansom smanjen za gotovo 4,5 milijuna eura
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
Sunčano otvorenje ZASKI sezone u predivnom Saalbachu
ŠOK NA MACLJU: U RH pokušali uvesti 18.000 kilograma otpadnih guma!
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
