Uhićen poznati folk pjevač. Policija mu zaplijenila više od 100 grama kokaina i revolver
Foto: PU splitsko-dalmatinska
VIJESTI IZ HRVATSKE - Trojica muškaraca uhićena su na Hvaru zbog sumnje da su posjedovali i uzgajali drogu namijenjenu daljnjoj preprodaji, a kod jednog je pronađeno i vatreno oružje, izvijestila je splitsko-dalmatinska policija, prenosi Index.
U utorak je u Jelsi, temeljem sudskog naloga, pretražena kuća i vozilo koje koristi 53-godišnjak. Tom prilikom policija je pronašla 117 grama kokaina, manju količinu hašiša, digitalnu vagu s tragovima droge te revolver s vidljivim preinakama i 14 komada streljiva.
Kako doznaje Jutarnji list, riječ je o Stipi M. (53), poznatom slavonskom izvođaču narodne glazbe, zvanom Maki.
Protiv njega je podnesena kaznena prijava za dva kaznena djela – neovlaštenu proizvodnju i promet drogama te nedozvoljeno posjedovanje oružja – nakon čega je predan pritvorskom nadzorniku.
Policija je postupala i prema 25-godišnjem državljaninu Bosne i Hercegovine koji je na poljoprivrednom zemljištu na području mjesta Pitve uzgojio stabljike indijske konoplje. Utvrđeno je da se radi o marihuani s udjelom THC-a većim od zakonom dopuštenog. Muškarac je uhićen i također kazneno prijavljen.
Dan kasnije, u Hvaru je temeljem naloga pretražena kuća, vozilo i zemljište koje koristi 50-godišnji muškarac. Osumnjičeni je policiji dragovoljno predao manju količinu marihuane, no na njegovoj parceli pronađene su i zasađene stabljike indijske konoplje, također s THC-om iznad dopuštenog.
I on je uhićen i bit će kazneno prijavljen zbog neovlaštene proizvodnje i prometa drogama, naveli su iz Policijske uprave splitsko-dalmatinske.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
