Udruga Dnevni migranti prisiljena podići ustavnu tužbu protiv Vlade?
Predsjednik udruge Dnevni migranti Stjepan Miklaužić
Udruga Dnevni migranti, sa sjedištem u Pregradi, traži hitan sasta
Predsjednik udruge Dnevni migranti Stjepan Miklaužić
Udruga Dnevni migranti, sa sjedištem u Pregradi, traži hitan sastanak s predsjednicom Vlade Jadrankom Kosor te predsjednikom RH Ivom Josipovićem, što bi valjda nakon uzaludnih 15 godina upozoravanja na to da status naših radnika u Sloveniji nije reguliran, trebao biti 'zadnji vlak' za dužnosnike: ne naprave li ni sada ništa glede njihove obespravljenosti nakon otkaza u 'deželi', kao što to ni do sada nisu činili, Udruga će dići ustavnu tužbu protiv Vlade.
Posljednji u nizu istup očajnika, otvoreno je pismo predsjedniku RH Ivi Josipoviću i premijerki Jadranki Kosor.
- Prema našim saznanjima, ništa nije poduzeto s ciljem rješavanja naših problema. Dnevni migranti su i dalje bez ikakvih prava u Sloveniji i bez socijalnih i zdravstvenih prava u Hrvatskoj čiji su državljani. Za nastalu situaciju nisu krivi dnevni migranti koji su na probleme upozoravali 15 godina već su za to odgovorne institucije dviju država koje nisu dogovorno riješile probleme vezane uz prava dnevnih migranata – napisao je najodgovornijim osobama u državi predsjednik Udruge Stjepan Miklaužić.
- Upozoravamao vas da je dnevnim migrantima prekršeno Ustavom zajamčeno pravo na minimalno zdravstveno i socijalno zbrinjavanje u Hrvatskoj te da zbog samovolje slovenske Vlade kao vlasnika poduzeća u kojem su radili (Steklarska Nova, op. a.) ne mogu ići u zaslužene mirovine. Dnevni migranti vas pozivaju kao najviše državne institucije da nama državljanima RH trenutno omogućile korištenje Ustavom zajamčenih prava te da zaštite naša prava u Sloveniji odnosno EU.
Ukoliko Vlada RH hitno ne poduzme ništa s ciljem osiguranja prava dnevnih migranata u EU te ne osigura dnevnim migrantima Ustavom zajamčena prava u Hrvatskoj na minimalno zdravstveno i socijalnu zaštitu, Udruga će biti prisiljena podići ustavnu tužbu protiv Vlade RH – zaključio je pismo Miklaužić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
U zabočkoj bolnici proteklog tjedna rođeno 20 beba, donosimo popis mama koje su ih donijele na svijet
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
UŽAS: na stranog radnika pao bager i usmrtio ga
Tužna vijest potresla hrvatski nogomet, preminuo 19-godišnjak: U klubu su slomljeni
Dnevni horoskop za subotu: Evo koga čeka sudbonosni preokret, a tko mora usporiti
Ove nedjelje jubilarno 10. hodočašće obrtnika Majci Božjoj Gorskoj u Loboru
Poslana snažna poruka: ''Ja sam više od MS-a''
Tražite posao u Zagorju? Brojni poslodavci trebaju radnike
U Đurmancu obilježen Dan državnosti: Odana počast Željku Paviću - Kalcu i svim hrvatskim braniteljima
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
