Učenicima prvih razreda Srednje škole Novi Marof podijelio prijenosna računala
Grad Novi Marof nastavlja s ulaganjem u mlade i njihovo obrazovanje te s pomoći roditeljima novomarofskih školaraca. Naime, u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin” u Novom Marofu u ponedjeljak su učenicima prvih razreda Srednje škole Novi Marof podijeljena prijenosna računala.
Učenicima su računala uručili novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač i ravnatelj Srednje škole Novi Marof Nikola Žganec. Kako je tom prilikom istaknuto, u prvi razred Srednje škole Novi Marof ove je školske godine upisano 57 učenika, a ukupna vrijednost podijeljenih računala iznosi 22.443,75 eura, za što su sredstva osigurana u Gradskom proračunu.
Gradonačelnik Jenkač kazao je kako je, osim računala, za učenike prvih razreda Grad osigurao i besplatne udžbenike u vrijednosti od 4.646,15 eura, a u potpunosti financira i javni prijevoz za 24 učenika koji žive do pet kilometara od Škole.
– Bez obzira na to što Grad Novi Marof nije osnivač Srednje škole i nema nikakvih obaveza pomagati joj, nama je u interesu da se Srednja škola Novi Marof razvija, da bude prepoznata ne samo od sugrađanki i sugrađana grada Novog Marofa, nego i šire. Veseli nas podatak da s područja grada Zeline 18 đaka pohađa novomarofsku Srednju školu – rekao je Jenkač.
Pozvao je potom sve školarce da upišu Srednju školu u Novom Marofu i njihove roditelje da ih za to motiviraju.
– Ono što nas veseli su upravo podaci, odnosno povratne informacije koje dobivamo iz fakulteta da su naši učenici jedni od najbolje pripremljenih srednjoškolaca, odnosno studenata prvih godina fakulteta, što znači da se u ovoj srednjoj školi jako dobro radi, a mi ćemo i dalje pomagati da to bude tako – poručio je gradonačelnik.
Ravnatelj Nikola Žganec naglasio je kako Škola uz pomoć Varaždinske županije i Grada Novog Marofa stalno ulaže u podizanje kvalitete nastave, opremljenosti škole, kao i u konstantno praćenje novih trendova.
– Tako smo i ove godine u suradnji s Gradom Novi Marof nabavili kvalitetna prijenosna računala i na taj način omogućili našim učenicima da se samostalno, odgovorno, učinkovito i primjereno koriste digitalnom tehnologijom za učenje, život i rad, kao i prepoznavanje prednosti njihove primjene – zaključio je ravnatelj Žganec.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stiže velika promjena oko povratne naknade: Više nećemo skupljati samo plastične boce
Iz trgovina se povlači prehrambeni proizvod, može biti opasan za dio građana
Ovo su trenutno najtraženiji radnici u Zagorju
VAŽNO UPOZORENJE: Kruži nova prijevara, ne otvarajte ovakve poruke!
Vlasnik kafića moli pomoć: 'Ukrali su mi stolove i stolice s terase. Evo snimke'
Detaljna vikend prognoza: Prognostičar objavio što nas čeka do ponedjeljka u Zagorju
Policija: Ne plaćajte ove 'kazne za prometne prekršaje'
Zbog radova: Uskoro bez struje ostaju dijelovi 3 grada i 3 općine u Zagorju
Nebo im briše suze ovog vikenda: 3 znaka izlaze iz novčanog i obiteljskog kaosa – dolazi neočekivano olakšanje
[FOTOGALERIJA] Proslavljen Dan Općine Veliko Trgovišće! Greblički: 'Drago mi je da se ljudi doseljavaju'
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
