UČENICI ODUŠEVLJENI: Novo ruho školske kuhinje i blagovaone osnovne škole u Stubakima
U Osnovnoj školi 'Vladimir Bosnar' s prvim danom drugog polugodišta otvorena je novoopremljena kuhinju
Toplički osnovnoškolci drugo su polugodište započeli prvom obrokom u novoj, preuređenoj i školskoj kuhinji. Dok su dosada imali takozvanu čajnu kuhinju, koja nije zadovoljavala uvjete, ovom su se dogradnjom ostvarili svi uvjeti da svi učenici u jednom mogu nesmetano i komforno jesti tople, kuhane obroke, prema novom jelovniku.
Novi prostor
Ravnateljica Osnovne škole 'Vladimir Bosnar' Brigitte Gmaz
Renoviran je kompletan prostor školske kuhinje i blagovaone. Kuhinja je dograđena s dva nova prostora; prostorom za ulaz hrane i izlaz otpadnih tvari. Kompletno su stavljene nove instalacije, vodovodne, plinske i električne, postavljen je novi pod, a kuhinja je opremljena novim uređajima po HACCP sustavu. – Projekt je bio prijavljen na natječaj koji je raspisalo Ministarstvo regionalnog razvoja i europskih fondova, u sklopu programa poboljšanja materijalnih uvjeta u osnovnim i srednjim školama, po kojem smo dobili 150 tisuća kuna za opremanje – rekla nam je ravnateljica Brigitte Gmaz. Neki od aparata nabavljeni su uz pomoć donacija, dok je blagovaona opremljena sredstvima koja je škola kroz godinu uštedjela. – Nabavili smo nove stolove i stolice, kako bi svi učenici, njih devedesetak, mogli za vrijeme jednog odmora pojesti obroke – dodala je.
U skladu sa zdravom prehranom
Radovi su krenuli krajem studenoga, a završili do 5. prosinca i u tom periodu kuhinja nije radila, već su učenici bili na suhim obrocima koje su konzumirali u učionicama, dok su im tople napitke pripremali na starim štednjacima. Iako su radovi bili gotovi još u prosincu, kuhinja je, nakon sitnih uređenja, otvorena s prvim danom novoga polugodišta, kada su učenici na jelovniku imali kukuruzni kruh, pečena jaja, kisele krastavce, čaj i voće. – Jelovnik smo sad mogli prilagoditi novim uvjetima, ali i u suradnji s nutricionistima, u skladu sa zdravom prehranom – ponosno je rekla ravnateljica, a zadovoljstvo novom kuhinjom i blagovaonom moglo se vidjeti i na licima učenika koji su, na dan našeg posjeta, na nova mjesta za stolom nosili zdjelice s varivom od graha i ječma s kobasicom.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Srušio se zrakoplov u Hrvatskoj, sve žurne službe na terenu
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
POVEĆANJE MIROVINA: Evo kada bi novac mogao sjesti na račune
Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica ima novu direktoricu
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
