U Varaždinu završeno Svjetsko prvenstvo u Combat savateu
Proteklog vikenda, od 20. do 22. srpnja 2023. godine, u Varaždinu je održano
Svjetsko prvenstvo u Combat savateu ( puni kontakt ).
Na prvenstvu je nastupilo preko 150 boraca iz 27 zemalja svijeta koji su se borili u slijedećim kategorijama – juniori, seniori i seniorke.
U sastavu reprezentacije Hrvatske bili su i dva člana Savate kluba Stubica iz Donje Stubice – Marko Bulek i Helena Beljak.
Marko Bulek, juniorska kategorija do 65 kg, je na svojem prvom SP u combat savateu (puni kontakt, dozvoljen nokaut), osvojio treće mjesto postigavši dvije pobjede ( reprezentativci Azerbajdžana i Srbije ) da bi u polufinalu pretrpio poraz od reprezentativca Mađarske nakon što su suci dugo vijećali ali su ipak pobjedu dodijelili Mađaru. Marko je osvojio i nagradu za fair play, jedini iz reprezentacije Hrvatske, – uz još trojicu natjecatelja, zbog kompletnog ponašanja tijekom mečeva i nakon mečeva, poštivanja pravila, sudaca i protivnika.
Helena Beljak, seniorska kategorija do 48 kg, ušla je izravno u finale gdje ju je čekala Francuskinja koja je šampion u savateu i K1 ali se Helena hrabro i odlično borila te je borbu izgubila, tijesno, na bodove te time postala viceprvakinja svijeta.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Čudo u Strmcu: Baku našli živu u šumi nakon 4 dana
Rat zbog roditeljskih ispričnica: Ravnatelji oštro uzvratili liječnicima obiteljske medicine
Veliki Supermjesec ove srijede: Evo što vas čeka po horoskopu
Lovci u šumi naišli na jeziv prizor! Odmah stigla policija
BRAVO: Posadili 25 novih stabala
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
