U Svetom Križu Začretju pokrenut zanimljiv projekt: Osnovana Učenička zadruga „Začretko“
Osnovna škola Sveti Križ Začretje od ove je školske godine bogatija za još jednu vrijednu aktivnost – osnovana je Učenička zadruga „Začretko“. U ponedjeljak, 7. studenoga, održana je u prostoru školske knjižnice Osnivačka skupština Učeničke zadruge na kojoj su se okupili učitelji škole, učenici članovi sekcija, mještani zainteresirani za rad Zadruge, ravnatelj škole g. Dario Šimag te predstavnici Općine s načelnikom g. Markom Kosom. U Zadruzi su okupljene brojne kreativne sekcije s različitim aktivnostima u koje se djeca mogu uključiti prema svojim interesima. Učenici se mogu baviti voćarstvom, povrtlarstvom, tehničkim radom, kreativnim i ručnim radom te izradom nakita i svijeća.
Za logo Zadruge odabran je lik Začretka koji je osmislio, naslikao i od plastelina izradio talentirani učenik šestoga razreda Adam Grozaj Travenšćak. Svi prisutni iskazali su oduševljenje osnivanjem Učeničke zadruge te su se složili kako će rad u Zadruzi biti kreativno i poduzetnički poticajan za učenike koji se pridruže njenim sekcijama. Načelnik Općine dao je potpunu podršku radu Učeničke zadruge, a Općina je i uredila prostor iza škole na kojem će se djeca moći družiti, kao i gredice koje će obrađivati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Biljka koju su naše bake sadile uz ogradu opet je veliki hit. Sada je žele vrtlari diljem svijeta
Eksplozija u kući, žena hitno prevezena u bolnicu
Požar u Zagorju: Gori obiteljska kuća, na terenu policija i vatrogasci
Prognostičar objavio kad sve možemo očekivati grmljavinske pljuskove u Zagorju
Tragična nesreća: Poginuo mladić (24), policija objavila detalje
Stiže bonus od 1200 eura bez poreza: Poznato tko ga može dobiti i kako se isplaćuje
Ne plaćate alimentaciju? Država će blokirati račune, a dug ćete moći odraditi
Stižu im nebeski darovi: Ova 3 znaka do kraja ljeta pune džepove i ostavljaju besparicu iza sebe
Veliki preokret: U Hrvatsku stiže novi toplinski val, kraj se ne nazire!
Novi detalji kobne eksplozije: Žena zadobila teške ozljede, preminula je u bolnici
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
