U Radoboju obilježen Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje
Dana 18. studenog obilježava se Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u Republici Hrvatskoj. Tom se prilikom prisjećamo pada grada Vukovara 1991. godine nakon tromjesečne opsade od strane Jugoslavenske narodne armije i srpskih paravojnih postrojbi.
Grad je simbol hrvatskog otpora, a tisuće ljudi, uključujući branitelje i civile, izgubili su živote ili su bili potjerani. Na isti datum 1991. godine, srpske snage počinile su masakr u selu Škabrnja, gdje je ubijeno 48 civila i 15 branitelja. Ovo stradanje također simbolizira patnju hrvatskih sela tijekom rata.
Učenici, učitelji i svi ostali djelatnici škole obilježili su ovaj dan u petak, 15. studenog, kratkim programom u holu škole i paljenjem svijeća kod križa u centru Općine. Svi okupljeni najprije su poslušali himnu, a zatim su minutom šutnje odali počast poginulim braniteljima.
Učenica 8.a razreda Anja Grmovšek pročitala je pismo Siniše Glavaševića, ratnog novinara koji je u Vukovaru izgubio život i postao jedan od heroja Domovinskog rata, a učiteljica Dragica Pospiš završila je program prigodnom molitvom. Potom su se predstavnici razrednih odjela uputili u Centar Općine gdje su zajedno s učiteljima, ravnateljicom, načelnikom i ostalim djelatnicima općine zapalili svijeće za sve poginule. Neka im je vječna slava i hvala!
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jako je otrovna, a svi je drže u hladnjaku
Otkriven razlog zašto su dijelovi Zagorja na Badnjak već satima bez struje
HP traži gotovo 80 radnika, radno iskustvo nije važno, evo kolika je plaća
FOTO: Zimsko nevrijeme razorilo adventsku pozornicu u Zagorju
Zagorec učinio važan potez: Policija poziva građane da slijede primjer
Sletio s ceste i prevrnuo se. Evo zašto su ga uhitili
Teška nesreća na Badnjak. Radnik teško ozlijeđen
Tradicionalni Božićno - novogodišnji koncert
U teškoj nesreći poginuo vozač kombija. Policija objavila detalje nesreće
Božićna misa u Mariji Bistrici: ''Naši su ljudi vrlo pasivni kada se radi o vjeri''
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
