U obnovu ide OŠ Marija Bistrica, kapitalni je to projekt, vrijedan više od 10 mil. kn
Osnovnu školu Marija Bistrica pohađa 406 učenika, od čega 347 učenika matičnu školu u Mariji Bistrici.
U četvrtak je održan sastanak župana Krapinsko-zagorske županije Željka Kolara, predsjednice Županijske skupštine Vlaste Hubicki, načelnika Općine Marija Bistrica Josipa Miličkog i ravnatelja Osnovne škole Marija Bistrica Dominika Karajića na kojem su stručnjaci Regionalne energetske agencije Sjeverozapadne Hrvatske prezentirali projekt energetske obnove Osnovne škole Marija Bistrica.
Ciklus energetskih obnova škola
Župan Željko Kolar istaknuo je kako će se ciklus energetskih obnova škola na području Krapinsko-zagorske županije nastaviti sa Osnovnom školom Marija Bistrica. Županija je financirala projektnu dokumentaciju koju je izradila Regionalna energetska agencija Sjeverozapadne Hrvatske, a koja će biti osnova za prijavu na očekivani natječaj iz europskih fondova. Predviđena je izrada fasade sa toplinskom izolacijom vanjskih zidova sa slojem mineralne vune debljine 14 cm, obnova kompletnog krova škole i sportske dvorane, rekonstrukcija kotlovnice i rasvjete, promjena vanjske stolarije na grijanim prostorima, sanacija svih oštećenih dijelova građevine te uvođenje modernog sustava ventilacije sa rekuperacijom.
Kapitalni projekt
Budući da su troškovi energetske obnove Osnovne škole Marije Bistrice procijenjeni na iznos veći od 10 milijuna kuna, ovo će biti najveća energetska obnova škole na području Krapinsko-zagorske županije. Energetska obnova Osnovne škole Marija Bistrica je kao kapitalni projekt uvrštena i u Proračun Krapinsko-zagorske županije za 2021. godinu. Osnovnu školu Marija Bistrica pohađa 406 učenika, od čega 347 učenika matičnu školu u Mariji Bistrici.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
Policija sinoć u Zagorju zaustavila vozača. Detalji će vas šokirati
STRAŠNA TRAGEDIJA: Dvije osobe poginule, troje je ozlijeđenih. Objavljeni su detalji
[FOTOGALERIJA] Sjajna Jelena Rozga sinoć oduševila Zagorce na Adventu u Zaboku
NESREĆA: Vlak na pružnom prijelazu naletio na auto, policijski očevid u tijeku
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
U 46. godini života preminula zvijezda kultne serije
FOTOGALERIJA: Veselo je i danas bilo u Oroslavju. Šimunić: ''Trudimo se obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj''
Osma prvenstvena pobjeda sjajnog Zaboka
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
