U Novom Marofu održana još jedna Zelena čistka
Grad Novi Marof u subotu se još jednom uključio u najveću ekološku kampanju u Hrvatskoj – „Zelena čistka“, kojom je održano sakupljanje otpada. Podupiranjem kampanje podižu svijest građana i omogućuju aktivno uključivanje građana u rješavanje problema vezanih uz očuvanje okoliša.
Lokalna samouprava, Komunalno poduzeće Novokom s udrugama građana, javnim poduzećima i građanima odazvali su se na čišćenje lokacija u smjeru Belskog dola, Bela kamenolom, doline rijeke Lonje, Paka – nadvožnjak, izletišta Grebengrad uz cestu i ostalo.
Grad Novi Marof osigurao je nabavu kontejnera za sakupljanje otpada, odvoz sakupljenog otpada na odlagalište otpada, kao i nabavu potrebnog ručnog alata i opreme za sudionike akcije – lopate, grablje, rukavice, vreće za smeće i ostalo.
U akciju „Zelena čistka“ uključio se i gradonačelnik Grada Novi Marof Siniša Jenkač koji je rekao kako komunalno poduzeće kupi sav mogući otpad i imaju reciklažno dvorište koje je doslovno u centru grada, odmah do komunalnog poduzeća, ali ljudi nažalost još uvijek odbacuju otpad u prirodu.
– Ovaj Međunarodni dan čišćenja okoliša iskoristit ćemo za čišćenje i pokupit ćemo sav otpad. To nam se na neki način boduje i u nekakvu aktivnost koju lokalna samouprava provodi kroz zaštitu okoliša. Hrvala svima koji su se odazvali, a Novokom će sav otpad propisno zbrinuti – istaknuo je Jenkač.
Gradonačelnik Jenkač je dodao kako je ovo i apel svima onima koji propisno ne odlažu otpad, da ga ne bacaju bilo gdje i da ga ne spaljuju kod kuća.
– Spaljuju od bio otpada, plastike, papira i svega ostaloga. Nemojte to činiti jer je spaljivanje plastike najveći oblik zagađenja, jer se emitiraju spojevi koji ne odlaze visoko u atmosferu, nego se vrlo brzo nakon toga spuštaju na vaše vrtove i te spojeve udišete, tako da nema potrebe za takvim aktivnostima – naglasio je gradonačelnik.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
HZZO donio važnu odluku za više od 400 tisuća ljudi: 'I struka i pacijenti bili su nezadovoljni'
[FOTO] Nesvakidašnja intervencija: Vatrogasci morali rezati nož blendera
Djevojčice Zagorca KR blizu naslova
Hajdaš Dončić: 'Inflacija ima ime i prezime - Andrej Plenković'
Mještani prestravljeni zbog Kristijana Aleksića: 'Tu je negdje'
[VIDEO] Dinamo dao slobodno Stojkoviću. On otišao u Zabok i osvojio turnir u biljaru
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
