Prethodni članak
Sljedeći članak

U nedjelju stiže potpuni vremenski preokret, nakon najnovijeg upozorenja mnogi će se iznenaditi

  • pljusak pljuskovi nevrijeme

    Foto: Ilustracija - Patrik Macek/Pixsell


U Hrvatskoj se danas očekuje promjenjivo vrijeme, na istoku i pretežno oblačno, mjestimice s kišom ili pljuskovima s grmljavinom. Sa zapada se očekuje postupno smanjenje naoblake, osobito prema večeri, prognozira Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ). Vjetar slab do umjeren jugozapadni i južni. Na Jadranu će umjereno do jako jugo postupno slabjeti i navečer uz obalu okretati na istočnjak. Najviša dnevna temperatura zraka između 16 i 20 stupnjeva. Za dio obale je upaljen žuti alarm zbog vjetra koji bi mjestimice mogao puhati i 75 km/h, piše Dnevno.hr.

“Još danas na srednjem i dijelu južnog Jadrana, a sutra na krajnjem jugu Jadrana mjestimice udari SE vjetra 35-40 čvorova. Mogući su neverini. Još u početku na krajnjem sjeveru Jadrana je moguća magla”, objavili su iz DHMZ-a dodajući da bi neiskusni pomorci, posebno oni koji upravljaju manjim brodovima, trebali izbjegavati plovidbu u tim uvjetima i obratiti pozornost na pomorsku prognozu te pri planiranju razmotriti vjetar i uvjete na moru.

U petak nas očekuje sunčano uz postupni porast naoblake s juga i ne posve stabilno. U drugom dijelu dana ponegdje je moguća kratkotrajna kiša ili pljusak, uglavnom u Dalmaciji, Posavini te Gorskoj Hrvatskoj. U noći i ujutro u unutrašnjosti je lokalno moguća magla. Vjetar većinom slab. Na Jadranu slaba do umjerena bura i istočni, poslijepodne jugozapadni i sjeverozapadni vjetar. Najniža jutarnja temperatura zraka će biti između 8 i 12, na obali i otocima od 13 do 16 °C. Najviša dnevna većinom od 19 do 23 °C.

Nestabilno uz rjeđe pljuskove

“I do kraja tjedna promjenjivo uz čestu izmjenu sunčanijih i oblačnijih razdoblja. I dalje nestabilno, ali uz rjeđe pljuskove. Najvjerojatniji su u petak, a u nedjelju bi mogli i potpuno izostati. Danju sve toplije.

I na Jadranu promjenjivo, ali u subotu uz dugotrajnije razvedravanje. Neće biti posve stabilno, ali većinom će biti suho. Oborina je najvjerojatnija na jugu u petak te u noći na subotu. Povremeno će puhati umjeren vjetar, u petak će jugo okrenuti na sjeverozapadnjak, u subotu i jugozapadnjak, a u nedjelju ponovno jugo. Za vikend porast dnevne temperature.”, prognozirala je za HRT Katarina Katušić, mag. phys. iz DHMZ-a.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook