U Klanjec stiglo novo vozilo za odvoz komunalnog otpada
Unaprijedit će se usluga odvoza komunalnog otpada na području Klanjca i susjednih općina
U srijedu je u Klanjec stiglo novo komunalno vozilo za skupljane otpada koju je vlastitim sredstvima kupilo komunalno poduzeće „Zelenjak d.o.o.“ . Ovo suvremeno vozilo proizvod je međimurske tvrtke „Tehnix“, a investicijom vrijednom 1.068.000,00 kuna, unaprijedit će se usluga odvoza komunalnog otpada na području grada Klanjca i susjednih općina.
Primopredaja novog komunalnog vozila upriličena je ispred zgrade Grada Klanjca, a prisustvovali su gradonačelnik Klanjca i predsjednik Skupštine „Zelenjaka“ Zlatko Brlek, načelnik Općine Kumrovec Robert Šplajt, direktorica komunalnog poduzeća „Zelenjak“ Jožica Dežmar te predstavnici tvrtke „Tehnix“.
– Nakon što smo izgradili novo reciklažno dvorište i završili sanaciju odlagališta, sada smo kupili i novo vozilo kako bi naše komunalno poduzeće što bolje obavljalo svoju djelatnost. Kupnjom vozila osigurali smo normalno funkcioniranje komunalnog poduzeća jer su postojeća vozila stara i dotrajala. Siguran sam da će kupnja novog vozila omogućiti kvalitetniji odvoz otpada na zadovoljstvo djelatnika „Zelenjaka“ i ljudi koji žive na području na kojem „Zelenjak“ vrši odvoz – rekao je gradonačelnik Zlatko Brlek.
Jožica Dežmar, direktorica komunalnog poduzeća „Zelenjak“ također je vrlo zadovoljna nabavom novog vozila. – Ovo je velika investicija za naše malo komunalno poduzeće koju smo financirali sredstvima iz vlastitog poslovanja. Dugo smo čekali da budu raspisana sredstva Fonda za zaštitu okoliša za nabavu vozila. Više nismo mogli čekati jer nismo mogli funkcionirati te smo krenuli sami u nabavu. Nabavljen je kamion od deset kubika, koji zadovoljava naše potrebe. Pokrivamo vrlo veliko područje koje je brdovito i sa uskim cestama. Stari kamioni svakodnevno su u upotrebi već preko deset godina i stalno zahtijevaju popravke. Ako će Fond otvoriti natječaje svakako ćemo se prijaviti na njih kako bismo iskoristili europska sredstva i nabavili još novih vozila za odvoz otpada – rekla je Jožica Dežmar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Eksplozija u obiteljskoj kući: vatrogasci i policija na terenu, slijedi očevid
Dramatične scene: Autom sletio s ceste pa završio na boku u dvorištu kuće, intervenirali vatrogasci
Tužna vijest: Preminuo legendarni hrvatski nogometaš – ostao je zapamćen po srčanosti na terenu
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
