U Centru za prirodu Zagorje održano prvo predavanje 1. Opće planinarske škole u Radoboju
U četvrtak, 05. siječnja 2022. godine, u prostorijama Centra za prirodu Zagorje održalo se prvo predavanje za polaznike 1. Opće planinarske škole u Radoboju. Prvo predavanje bilo je na temu „Povijest planinarstva“ u kojem se kroz evolucijski prikaz čovječanstva ukazalo na mjesto i ulogu planinarstva u današnjem vremenu, te generalni „Uvod u planinarstvo“.
Predavanje je održao Alan Čaplar, istaknuti hrvatski planinarski publicist, urednik, vodič, instruktor te popularizator planinarstva. Također i autor knjiga poput „Planinarski vodič po Hrvatskoj“ i „Planinarski udžbenik“.
Predavanje je bilo interaktivne prirode u kojem se uključilo polaznike u temu kroz razgovor. Plan je da se kroz naredna tri mjeseca planinarsko znanje i vještine prenesu na sva 33 polaznika. Sljedeće predavanje biti će iz prve pomoći, a prvi izlet u sklopu planinarske škole je u nedjelju, 08.01.2023., od Milengrada do Bele.
Nakon završetka škole svi polaznici koji steknu uvjete polagat će završni ispit i svi koji ga uspješno polože dobit će diplome Hrvatskog planinarskog saveza. HPD Radoboj svim polaznicima želi sreću i uspješan nastavak svog planinarskog obrazovanja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Domaća namirnica koja čisti pluća poput metle i jača imunitet – svi su je zaboravili, a pravo je blago!
Gotovina u Europi odlazi u zaborav: Evo kakva je situacija u Hrvatskoj
Žene rođene u ovim znakovima donijet će sreću i bogatstvo svojim muževima u 2026. godini.
Važna obavijest građanima: Odmah prestanite upotrebljavati ovaj uređaj i vratite ga u trgovinu
Četvrti dan bez struje: ‘Sve iz frižidera se kvari, smrzavamo se’
Kreće naplata još jednog poreza: Evo kada građani mogu očekivati rješenja
Maštovit program održan u Mariji Bistrici: 'Advent u duhu klasike' uz sjajne mlade glazbenike
Stižu velike promjene za sve vozače u Hrvatskoj, evo što trebate znati
Policija se oglasila radi Thompsona: "Snimat ćemo!"
Užas u susjedstvu: Zamotano tijelo nađeno u rijeci, ruke mu bile zavezane
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
