Svjetski dan slobode medija
Svake godine 3. svibnja obilježava se Svjetski dan slobode medija
Danas se u svijetu, kao i u Hrvatskoj obilježava Svjetski dan slobode medija. Glavna skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 3. svibnja 1993. taj dan kako bi se podigla svijest o važnosti medijskih sloboda i njezinih temeljnih načela. Hrvatsko novinarsko društvo pak svake godine obilježava Svjetski dan slobode medija.
Ove će se godine tradicionalno održati simbolična akcija Pet minuta gromoglasne tišine. Akcija će se održati od 11,55 do 12 sati kako bi se tišinom upozorilo čitatelje, gledatelje i slušatelje na sve lošiji položaj novinara i medija, čime se izravno ugrožava sloboda medija i pravo javnosti na kvalitetno informiranje.
Dodajmo kako akcija ima i svrhu podsjetiti vladajuće iz cijelog svijeta na pravo na slobodu izražavanja novinara kako bi se obranila njihova neovisnost te odala počast onima koji su izgubili živote tijekom svog rada.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
Policija sinoć u Zagorju zaustavila vozača. Detalji će vas šokirati
STRAŠNA TRAGEDIJA: Dvije osobe poginule, troje je ozlijeđenih. Objavljeni su detalji
[FOTOGALERIJA] Sjajna Jelena Rozga sinoć oduševila Zagorce na Adventu u Zaboku
[VIDEO] Zagorec Mario oduševio u finalu Supertalenta! Evo kako je izgledao njegov nastup
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
U 46. godini života preminula zvijezda kultne serije
FOTOGALERIJA: Veselo je i danas bilo u Oroslavju. Šimunić: ''Trudimo se obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj''
Osma prvenstvena pobjeda sjajnog Zaboka
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
