Svečano proslavljena 110. obljetnica školstva na Batini
Svečanom priredbom u batinskom Vatrogasnom domu u srijedu, 15. lipnja, proslavljeno je 110 godina Područne škole Donja Batina, koja djeluje u sastavu zlatarske OŠ Ante Kovačića.
Nakon himne koju je izveo školski zbor okupljene je pozdravio ravnatelj škole Marijan Posarić, naglasivši kako su se u tom razdoblju, nešto duljem od stoljeća, batinski učitelji i učiteljice predano i nesebično brinuli o poučavanju stotina ovdašnjih učenika koji su tako svoja prva slova i brojke naučili upravo u ovoj maloj seoskoj školi.
Svečani program vodile su Karla Bingula i Patricia Štefanko, bivše učenice batinske škole, koje su između glazbeno-scenskih točaka, čitajući izvatke iz školske Spomenice, upoznale nazočne s poviješću škole na Batini – od 1912., i prvoga učitelja, Krapinčana Dragana Žigmana, pa sve do današnjih dana.
Uz pjevački zbor pod ravnanjem učitelja glazbene kulture Matije Vučkovića, u glazbenome dijelu programa nastupili su i tamburaški orkestar OŠ Zlatar te solisti Mislav Hleb na trubi, Julija Šaka na violini i Leona Vujica na klarinetu. Učenici batinske škole, njih desetero, izveli su za ovu prigodu igrokaz i nekoliko recitacija, što su ih uvježbali sa svojim učiteljicama Anom Lenartić i Gordanom Kralj.
Na kraju priredbe okupljene roditelje, bake i djedove te učitelje i učenike zlatarske škole pozdravila je u ime Grada Zlatara predsjednica Gradskog vijeća Danijela Findak, pohvalivši sve izvođače i čestitavši svima vrijednu obljetnicu. Pritom je izrazila nadu da će se u skorije vrijeme broj djece na Batini povećati kako bi kroz tamošnju školu prošli još mnogi naraštaji uspješnih i marljivih učenika te da ona doživi još mnogo ovako lijepih i spomena vrijednih obljetnica.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
