Sve zainteresirane čeka županijska stipendija i siguran posao
Krenuo novi ciklus promocije deficitarnih zanimanja
Ovogodišnji ciklus predstavljanja srednjoškolskih zanimanja i programa te promocije deficitarnih zanimanja u osnovnim školama Krapinsko-zagorske županije počeo je 9. travnja 2024. godine u Osnovnoj školi Bedekovčina te je do 12. travnja nastavljen u 7 drugih osnovnih škola.
Prezentaciju srednjoškolskih zanimanja i promociju deficitarnih u zagorskim školama organizira Krapinsko-zagorska županija u suradnju s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje Područnim uredom Krapina, županijskom Obrtničkom komorom te Hrvatskom gospodarskom komorom Županijskom komorom Krapina. Okupljene učenike 7. i 8. razreda te njihove roditelje je u OŠ Bedekovčina pozdravio župan Željko Kolar, koji je istaknuo visoku kvalitetu zagorskih srednjih škola te učenicima poželio da se nakon završetka školovanja brzo zaposle te da ostanu živjeti na području naše županije. „Obrazovanje je jasno postavljen kao prioritet Krapinsko-zagorske županije. Uložili smo značajna sredstva za unapređenje obrazovne strukture, podršku nastavnicima te osiguranju uvjeta kako bi učenici mogli steći znanje i vještine da budu konkurentni na tržištu rada. Posebnu pažnju posvećujemo deficitarnim zanimanjima u kojima sve zainteresirane čeka siguran posao, a vjerujem da već svi znate da već niz godina osiguravamo i posebne stipendije koje se dodjeljuju svakom učeniku koje upisuju jedan od deficitarnih programa“, naglasio je nakon prezentacije župan Kolar.
U sklopu prezentacije se učenike savjetuje o načinu odabira svog budućeg zanimanja, predstavljaju se poslodavci i njihove potrebe za zaposlenicima, prikazuje promo film o deficitarnim zanimanjima u Krapinsko-zagorskoj županiji, informiraju se o mogućnostima obrazovanja u srednjim školama na području županije, kao i u Jedinstveni model obrazovanja za trogodišnja zanimanja.
„Veseli nas da su i djeca i roditelji shvatili da su obrtnička zanimanja jako dobar izbor za njihovu budućnost. Na taj način mogu odrediti svoje ciljeve, kao i svoje mjesto u društvu“, istaknuo je u Bedekovčini predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije Nenad Kučiš.
„Mi smo općina koja ulaže u mlade, a to ćemo raditi i u budućnosti. Danas će vam se predstaviti sve naše srednje škole među kojima i ona iz Bedekovčine. Vidjet ćete da se u Zagorju nudi dosta zanimanja, a siguran sam da će se netko i od vas odlučiti za takvo zanimanje. Biti obrtnik danas je jako cijenjeno i vrlo traženo zanimanje, s iznadprosječnima primanjima“, poručio je načelnik Općine Bedekovčina Darko Ban.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
Policija upala u kuću i rastavila kanalizacijske cijevi - objavili su razlog
Čudo u Strmcu: Baku našli živu u šumi nakon 4 dana
Rat zbog roditeljskih ispričnica: Ravnatelji oštro uzvratili liječnicima obiteljske medicine
Veliki Supermjesec ove srijede: Evo što vas čeka po horoskopu
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
