Stjepanu Merkašu svečano uručena nagrada "Milan Neralić"
U hotelu Sheraton u Zagrebu Hrvatski olimpijski odbor upriličio je svečanu dodjelu nagrade "Milan Neralić", koja se dodjeljuje udrugama i zaslužnim pojedincima za razvoj i unapređenje sporta na lokalnoj razini. Ovu nagradu je prije pet godina inicirao glavni tajnik HOO-a Siniša Krajač, a nazvana je po prvom Hrvatu osvajaču olimpijske medalje. Slunjanin Milan Neralić 1900. godine je na Olimpijskim igrama u Parizu osvojio brončanu medalju u kolajnom mačevanju.
Ove godine ponosni i zasluženi dobitnik ove nagrade je i predsjednik NS KZŽ, Stjepan Merkaš Krojf. Nagradu mu je svečana uručila Mirjana Puškarić gradonačelnica Slunja.
-Ponosan sam što sam dobio najvažniju nagradu za lokalni sport od strane HOO-a i ova nagrada za mene ima poseban značaj. Zahvalan sam svima koji su uz mene činili korake na napretku u nogometu, ali i sportu u cjelini - izjavio je Stjepan Merkaš-Krojf nakon što je primio nagradu.
Uz njega ovogodišnji laureati Krešimir Luka Čop (Savez sportova Varaždinske županije), glavni tajnik Zajednice sportova grada Knina i dopredsjednik Zajednice sportova Šibensko-kninske županije Bruno Rašić te svestrani sportski zaslužnik iz Zajednice sportova Primorsko-goranske županije Darko Ivošević. Peti dobitnik Nagrade „Milan Neralić“ za 2023. godinu je Županijski savez športova vukovarsko-srijemske županije, u čije ime je nagradu primio glavni tajnik Miroslav Vitković.
Prošle je godine Stjepan Merkaš dobio nagradu za Životno djelo od Športske zajednice KZŽ. Iza Merkaša stoji već 40 godina predanog i marljivog rata poglavito u nogometu, ali i u sportu u cjelini. Bio je predsjednik, član I.O., a i počasni je predsjednik NK Jedinstvo Sveti Križ Začretje. U NS KZŽ obavlja ulogu predsjednika, a samim time i člana I. O. krovnog tijela zagorskog nogometa. U Športskoj zajednici KZŽ obavlja ulogu dopredsjednika i člana I.O. U Hrvatskom nogometnom savezu bio je član Izvršnog odbora, član Skupštine, savjetnik predsjednika za koordinaciju svih županijskih saveza. U Hrvatskom olimpijskom odboru je član Skupštine, član odbora za lokalni sport i član Komisije za marketing. Predsjednik je Nadzornog odbora u Športskoj zajednici općine Sveti Križ Začretje. Primio je brojne nagrade za svoj rad, ali ova će svakako naći posebno mjesto u njegovim vitrinama. Ovo je najveća nagrada koja se može primiti za lokalni sport na državnoj razini.
-Iako je ovo nagrada za Životno djelo za doprinos u lokalnom sportu, to ne znači da je moj rad u sportu završen. Ispred mene su još tri godine mandata na mjestu predsjednika NS KZŽ, i četiri godine na mjestu dopredsjednika Športske zajednice KZŽ. Imam još snage i želje da sa svojim suradnicima i prijateljima pridonosim razvoju zagorskog nogometa i zagorskog sporta - završio je Merkaš.
(FOTO: Hrvatski olimpijski odbor)
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
