Stjepan vozio s čak 3 promila i pokosio pješake, mladića (19) i djevojku (16). Sud ga osudio na godinu dana zatvora
Fotografija je ilustrativnog karaktera i nije u nikakvoj vezi s navedenim događajem
Stjepan (25) proglašen je krivim i osuđen nakon što je mortus pijan oko pola sata iza ponoći vozilom naletio na pješake, djevojku (19) i mladića (16), javlja Danica.
Prema pravomoćnoj presudi, nesreća se dogodila još u veljači 2019. u mjestu Grabarje kod Kutjeva, a policija je neposredno nakon toga priopćila kako je vozač napuhao 3 promila alkohola! Mladi pješaci bili su teško ozlijeđeni, a vozač lakše.
Stjepan je oko 00,30 sati upravljao passatom požeške registarske oznake županijskom cestom u Grabarju, Ulicom kralja Tomislava iz smjera zapada u smjeru istoka, pod utjecajem od 2,88 g/kg apsolutnog alkohola u krvi, kako je kasnije utvrđeno analizom uzorka krvi.
“Vozio je u teškom pijanom stanju, čime su njegove vozačke sposobnosti bile bitno smanjene, pristajući na opasne posljedice vožnje u takvom stanju uslijed čega je 150 metara istočno od raskrižja sa županijskom cestom izgubio kontrolu nad upravljačem automobila.
Sletio je s kolnika u desnu stranu te prednjim dijelom automobila naletio na pješake Ivana i Veroniku, koji su se kretali bankinom uz desni rub kolnika u istom smjeru ispred njega, kojom prilikom su zadobili teške tjelesne povrede.
Pritom pješaci ni na koji način nisu doprinijeli nastanku štete jer su u trenutku naleta vozila bili izvan kolnika i da se optuženik kretao pravilno kolnikom tada do nesreće ne bi ni došlo, a što jasno proizlazi iz nalaza i mišljenja prometnog vještaka”, naveo je Županijski sud u presudi.
Stjepan je prvostupanjskom presudom Općinskog suda bio proglašen krivim zbog počinjenja kaznenog djela protiv sigurnosti prometa – izazivanjem prometne nesreće u cestovnom prometu te je osuđen na godinu i pol zatvora.
No, nakon žalbenog postupka, Županijski sud u Zagrebu kaznu mu je snizio na jednu godinu bezuvjetnog zatvora, piše Danica.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Jurio motokultivatorom pa teško stradao
Sandra Elkasović posjetila mališane iz Dječjeg vrtića Zipkica: 'Mali podsjetnik za sve nas koje su glavne vrline u životu'
Uhićen maloljetnik koji je kod škole prebio vršnjaka, majka pretučenog djeteta: 'Ležao je u lokvi krvi, na tlu mu je drobio lice...'
Preminuo Rudolf “Rudi” Belin – legendarni Dinamov nogometaš i trener
KK ZABOK POZIVA: Podržite naše košarkaše u fantastičnom pobjedničkom nizu
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
