Stiže promjena vremena s kišom i snijegom
U četvrtak ujutro posvuda oblačno pa i tmurno, ali slaba kiša uglavnom samo na Jadranu i predjelima uz njega. Suho osim u središnjim i istočnim predjelima može biti i na srednjem dijelu Jadrana. Puhat će slabo do umjereno, prema otvorenome moru na jugu, pojačano jugo. Na kopnu slab vjetar, hladno, ali nula ili mali plus, često uz maglu u nizinama, a duž Jadranske obale između 8 i 10 °C, piše Danas.hr.
Poslijepodne u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj prolazno sunčana razdoblja, većinom slab južni i jugozapadni vjetar, ali dovoljno za zamjetno višu temperaturu. Bit će to čak oko 9-10 °C, ali se navečer očekuje jače naoblačenje i kiša.
U Slavoniji, Baranji i Srijemu se očekuju tek kraća sunčana razdoblja, a moguće krajem dana prolazno i malo kiše, prije svega oko gorja na zapadu. Uz slab, tek rijetko umjeren jugoistočni vjetar, temperatura između 9 i 11 °C.
U Dalmaciji promjenjivo po umjerenom, samo prema otvorenome i jakom jugu. Mjestimična kiša sve češća u noći na petak. Temperatura oko 12-13 °C.
Na sjevernom Jadranu prevladavajuće oblačno uz postupno sve češću kišu, osobito krajem dana i navečer na širem riječkom području. Slabo do umjereno jugo, ustvari jugozapadnjak. Uz more između 10 i 13 °C, a čak će se i u gorju lokalno ići do dvoznamenkastih vrijednosti.
U noći na petak na kopnu česta, lokalno i obilna kiša, a u prvome dijelu dana kiša uz pad temperature prelazi u snijeg. Snježni pokrivač od 10 do lokalno i 30 cm se do subote ujutro može skupiti u gorju, ali tanjeg i mokrog može biti i ponegdje u nizinama na zapadu unutrašnjosti. U gorju će se i zadržati, jer nakon barem djelomičnog razvedravanja u nedjelju, ostaje hladno i noću i danju. Idućeg tjedna ujutro uz izraženije minuse i mraz, otkriva meteorolog RTL - a.
Na Jadranu u petak vjetrovito i kišovito, moguće nevere i izraženi pljuskovi praćeni grmljavinom. Najprije umjereno i jako jugo koje okreće na sjevernom dijelu na jaku na udare olujnu, pod Velebitom orkansku buru. Ta će se bura tek u nedjelju proširiti duž cijele obale pa je još u subotu u Dalmaciji moguć koji neverin. Postupno smirivanje krajem tjedna uz razvedravanje, a pretežno sunčano i od ponedjeljka, no jutra će i ovdje biti hladnija.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Obitelj i prijatelji ubijene Đurđice: 'Situacija je užasna, Đurđice više nema, a dijete je u istom danu ostalo bez roditelja'
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Krakom se pripaja Zagorskom vodovodu. Gregurović: 'Nismo sretni, ali ovo je jedino moguće rješenje'
Plenković objavio novu minimalnu plaću
Iznenada preminuo poznati nogometaš: 'Ostavio neizbrisiv trag u Hrvatskoj'
Danas nove lokacije: Uskoro nestaje struje u čak 20 mjesta diljem Zagorja
Neočekivani novčani preokret! Ova tri znaka dobit će više nego što sanjaju!
[VIDEO] Olujno nevrijeme pogodilo dio Hrvatske: Nastale bujice, poplavljeni podrumi, padala su i stabla
Zagorec KR uzeo kup u sve tri kategorije
NOVI DETALJI: Leon Lučić se sakrio u prtljažnik auta, pištolj bacio u Savu i pobjegao
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
