[STATISTIKA NIJE DOBRA] Lani u prometnim nesrećama u Hrvatskoj poginule 292 osobe
Porast poginulih u prometu 23,2 posto
Prošle godine u Hrvatskoj je bilo 2,38 milijuna registriranih cestovnih vozila što je u odnosu na 2020. više za 3,2 posto, pri čemu je registrirano 1,8 milijuna osobnih vozila uz rast za 2,8 posto, a prve registracije osobnih vozila povećane su za 17,5 posto u odnosu na 2020., podaci su Državnog zavoda za statistiku, prenosi HRT.
Lani je prvi put registrirano 151.680 cestovnih vozila što je u odnosu na 2020. rast od 14,4 posto.
Za razliku od rezultata iz 2020., kada su na pad broja prvi put registriranih cestovnih vozila izravno utjecao covid-19, prošle su godine porasle registracije svih vrsta vozila osim mopeda.
Prvih registracija osobnih vozila lani je bilo 112.345, odnosno 17,5 posto više nego godinu ranije kada ih je bilo 95.577.
Porast je rezultat rasta broja prvih registracija novih vozila (26,1 posto) i polovnih vozila (14 posto).
U 2021.dogodilo se 9.146 prometnih nesreća s nastradalim osobama, što je u odnosu na 2020., kada ih je registrirano 7.710, rast od 18,6 posto.
U cestovnim prometnim nesrećama u 2021. poginule su 292 osobe što je povećanje od čak 23,2 posto u odnosu na godinu ranije kada ih je poginulo 237.
Ozlijeđenih je bilo 11.918 što je u odnosu na 2020., kada je registrirano 10.035 ozlijeđenih, povećanje od 18,8 posto, piše HRT.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gori skladište guma? Širi se crni dim, vatrogasci na terenu
Tko peče najbolje božićne kolačiće? Prijavite se, čekaju vas lijepe nagrade
Zagorski vodovod preuzima vodne usluge u Krapini i okolici - evo što to znači za građane
Thompson silovito odgovorio Tomaševiću: ‘Samo probaj zabraniti’
Potpisan Ugovor o dodjeli poticajne naknade
Pun Mjesec razotkriva tajne i traži stabilnost – ovim znakovima dolazi velika promjena!
[FOTO] OGROMNA TRAGEDIJA: Buknuo požar u domu za starije, najmanje sedmero mrtvih
TRAGEDIJA: Vozač se zabio u nekoliko parkiranih auta i umro
Cristiano Ronaldo najavio kraj karijere: 'Rasplakat ću se'
Hrvatska pošta uvodi veliku promjenu za sve građane
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
