Stalna ulaganja u vatrogastvo Varaždinske županije
Vatrogasna zajednica Varaždinske županije, koja okuplja 23 vatrogasne zajednice gradova i općina te pet DVD-ova koji djeluju samostalno, na samom je kraju godine održala zajedničku sjednicu Predsjedništva, Zapovjedništva i Nadzornog odbora. U dvorani Vatrogasnog doma DVD-a Svibovec Podravski se predsjedniku Vatrogasne zajednice Nedeljku Vukaloviću, njegovim zamjenicima Darku Majhenu i Saši Lenčeku te zamjeniku županijskog zapovjednika Mariju Rogini, pridružio i župan Anđelko Stričak.
U ovoj godini Varaždinska županija je za vatrogastvo izdvojila više od 530.000 eura.- Za redovne aktivnosti izdvojeno je 190.000 eura, 40.000 eura za sufinanciranje liječničkih pregleda i specijalističkih obuka te 50.000 eura za sufinanciranje nabave tri kombi-vozila. Uz to, još 250.000 eura osigurano je za sufinanciranje nabave vatrogasnih vozila te opreme za gradske i općinske vatrogasne zajednice koje dosad nisu dobile vozila. Po 30.000 eura je namijenjeno za osam organizacija i to za vatrogasne zajednice općina Vidovec, Gornji Kneginec, Maruševec, Sveti Ilija, Trnovec Bartolovečki i Veliki Bukovec te za DVD-ove Svibovec Podravski i Beretinec, a 10.000 eura za opremu DVD-a Šćepanje. Time će biti zaokružen ciklus pomoći Županije i Vatrogasne zajednice Varaždinske županije svim našim vatrogasnim organizacijama u opremanju najvažnijom vatrogasnom opremom – istaknuo je župan Anđelko Stričak.
Vozila za vatrogasne organizacije nabavljane su kroz nekoliko programa od 2021. godine do danas. Iz Općekorisnih funkcija šuma nabavljena su tri terenska vozila i sedam kombi-vozila, dok su putem projekta MUP-a "Modernizacija vozila vatrogasnih postrojbi RH" osigurana dva navalna vozila te po jedna autocisterna i šumsko vozilo. Ove godine su dva središnja DVD-a na korištenje preuzela autocisterne iz Robnih rezervi.
U sljedećoj godini će putem projekta Hrvatske vatrogasne zajednice „Jačanje kapaciteta za protupožarnu zaštitu na brdsko-planinskim i potpomognutim područjima“, a u okviru programa Konkurentnost i kohezija 2021. - 2027., biti pokrenuti postupci javne nabave za jednu cisternu i sedam terenskih vozila te za tri navalna vozila iz sredstva Općekorisnih funkcija šuma.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
