Prethodni članak
Sljedeći članak

Sportske igre branitelja u Šemnici okupile stotinjak natjecatelja

Natječu se u belotu, pikadu, šahu, visećoj kuglani, stolnom tenisu i stolnom nogometu


Danas se u Donjoj Šemnici u Krapini održavaju braniteljske sportske igre u organizaciji HVIDRA – e Krapina.

Kako je ispred udruge rekao predsjednik Gabrijel Kosalec, okupilo se stotinjak učesnika, koji se takmiče u belotu, visećoj kuglani, pikadu, stolnom nogometu, stolnom tenisu i šahu.

Sportske igre podržao je i posjetio ravnatelj uprave za pravne i stambene poslove Ministarstva hrvatskih branitelja Željko Motik, koji je istaknuo kako Ministarstvo branitelja u suradnji s jedinicama lokalne samouprave i braniteljskim udrugama potiče, podržava i potpomaže financijski programe i aktivnosti kojima se cilj socijalno osnaživanje hrvatskih branitelja.

Susrete podržava i Grad Krapina. – Stojimo uvijek na raspolaganju dečkima koji su dali sebe za obranu domovine. Drago mi je i da se susreti održavaju u Šemnici, gdje će uskoro biti otkrivena i spomen ploča dvojici poginulih branitelja s tog područja – rekao je gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović.

Župan Željko Kolar istaknuo je kako u našoj županiji postoji snažna suradnja braniteljskih udruga, i to ne samo u vidu sportskih druženja, već i u vidu prijavljivanja projekata.

– Naša županija je prijatelj braniteljskih udruga, koje tretiramo kao partnere u projektima, ali i u ophođenju i načinu ponašanja prema njima, koji su najzaslužniji za stvaranje države. Dug je nas kao zajednice da im to vratimo – rekao je Kolar.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program