Situacija je teška i zabrinjavajuća, u petak odluka po kojem će modelu raditi srednje škole
'U srednjim školama ima tek 0,95 pozitivnih učenika, rekao je župan Kolar koji je i izrazio zadovoljstvo što je covid odjel u Krapinskim Toplicama rasteretio OB Zabok
Krapinsko – zagorski župan Željko Kolar izrazio je zadovoljstvo što radi covid odjel u Krapinskim Toplicama koji je rasteretio Opću bolnicu Zabok, no izrazio je zabrinutost što je isti broj otpuštenih i novoprimljenih pacijenata. - Situacija je zabrinjavajuća i teška i još se čvršće moramo držati mjera koje je propisao nacionalni i županijski stožer. Moram priznati i da smo imali malo sreće jer imamo tri bolnice i velik broj zdravstvenih djelatnika pa pomažemo jedni drugima, nismo trebali drugu pomoć, a još smo i uspjeli pomagati u drugim dijelovima Hrvatske. Znamo da smo od srijede u školama po B odnosno kombiniranom A i C modelu zbog čega je od 4492 učenika njih 2200 doma pa je smanjen broj onih koji putuju – rekao je župan Kolar dodajući da je trenutno zaraženo 115 učenika - 74 iz 24 osnovne i 41 iz devet srednjih škola. 1466 učenika je u samoizolaciji, 393 srednjih i 1071 iz osnovnih škola i imamo 50 pozitivnih djelatnika - 42 iz 19 osnovnih i osam iz srednjih škola što znači da u srednjim školama ima tek 0,95 pozitivnih učenika. Kazao je i da će se nakon današnjeg sastanka i situacije u petak donijeti odluka o tome nastavljaju li srednje škole po B i miješanom modelu A i C ili će se u subotu podnijeti zahtjev za prelazak na C model. Župan se ponovno zahvalio svim zdravstvenim djelatnicima i izrazio sućut obiteljima svih preminulih.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni hrvatski trener. Ostavio je neizbrisiv trag u domaćem nogometu
KAKVA SREĆA! Amerikancu koji uređuje kuću u Zagorju traktorom stigla dostava iz snova
'VJEŠTICE, IMAŠ DOBRE NOGE': Saborska zastupnica pokazala kako se zabavljala za Noć vještica
KRAJ BRAKA: Poznata Hrvatica potvrdila razvod od uspješnog nogometaša
Dva mladića od 18 i 19 godina teško ozlijedili 26-godišnjaka ispred kafića
Svi pričaju o čudesnoj Zagorki: Umirovila se prije 12 godina, na godišnjem iz šale prijavila turnir i ušla u finale
NK Radoboj dobio potporu Ministarstva - kreće škola nogometa!
Nešto leti Europom - i nije dobro! Stiglo upozorenje na opasan virus, oglasilo se Ministarstvo poljoprivrede
[FOTO] Osnovana Udruga branitelja Domovinskog rata 'Lijepa naša'
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
