Širokopojasni internet i željeznica bit će prvi projekti ministra Hajdaša Dončića
- Glavni strateški projekti su mi širokopojasni internet i željeznica, a mogućim kosturima iz ormara bivšeg HDZ-ova ministra Kalmete ne mislim se baviti. To nije posao za mene nego za nadležne institucije – rekao je ministar Siniša Hajdaš Dončić.
- Kolega Siniša je pravi političar koji je u Zagorju izabran za župana 2009. Ima 38 godina, mlad je, ima respektabilno političko iskustvo i pred doktoratom je. Ima veliko iskustvo u razvojnim agencijama i dobar je poznavatelj fondova. A kakav će biti ministar, to je nepoznato. Pozivam vas da mu date potporu, jer je pred njim ozbiljan i specifičan resor koji treba znati voditi jer je bio u problemima, a bilo je tu čak i korupcije – objasnio im je Milanović te dodao da se od njega očekuje puno više od onog što se vidjelo protekle četiri godine.
Zastupnici su s 81 glasom za, 11 protiv i 10 suzdržanih iskazali povjerenje novom ministru, koji je nakon toga položio prisegu.
Rok od 65 dana
- Smatram da Ministarstvo mora davati smjernice za rad, pa ću tako svim direktorima javnih poduzeća iz mog resora, podjeliti jasne ciljeve i zadatke, o čijem će me radu morati izvještavati svaka tri mjeseca. Tko zadovolji, ostat će, a tko ne, bit će zamjenjen - poručio je Hajdaš Dončić. Kao prvi rok, direktorima je postavio 65 dana, u kojem će mu morati dati svoj program rada.
- Glavni strateški projekti su mi širokopojasni internet i željeznica, a mogućim kosturima iz ormara bivšeg HDZ-ova ministra Kalmete ne mislim se baviti. To nije posao za mene nego za nadležne institucije – zaključio je ministar Siniša Hajdaš Dončić.
Izvor: Poslovni.hr
Prethodni članak
Sljedeći članak
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
Policija sinoć u Zagorju zaustavila vozača. Detalji će vas šokirati
STRAŠNA TRAGEDIJA: Dvije osobe poginule, troje je ozlijeđenih. Objavljeni su detalji
[FOTOGALERIJA] Sjajna Jelena Rozga sinoć oduševila Zagorce na Adventu u Zaboku
NESREĆA: Vlak na pružnom prijelazu naletio na auto, policijski očevid u tijeku
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
U 46. godini života preminula zvijezda kultne serije
FOTOGALERIJA: Veselo je i danas bilo u Oroslavju. Šimunić: ''Trudimo se obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj''
Osma prvenstvena pobjeda sjajnog Zaboka
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
