Šimun, Petra i Manuela su najbolji mladi zagorski fizičari
U četvrtak, 9. ožujka, u OŠ Ante Kovačića u Zlataru održano je Županijsko natjecanje iz fizike za učenike osnovnih škola Krapinsko-zagorske županije. Na natjecanju je sudjelovalo 14-ero učenika osmih razreda iz devet osnovnih škola.
U rješavanju vrlo zahtjevnih teorijskih i praktičnih zadataka najbolje se snašao i osvojio prvo mjesto Šimun Mlinarić, učenik OŠ Bedekovčina, pod mentorstvom Ivane Severin. Drugo mjesto pripalo je Petri Brčić, učenici zlatarske Osnovne škole, čija je mentorica Mirela Lebić Popov. Treće mjesto osvojila je Manuela Pondeljak iz OŠ Viktora Kovačića iz Huma na Sutli, uz mentorstvo Mihaele Štajduhar. Nagrade za natjecatelje osigurale su Krapinsko-zagorska županija i izdavačka kuća Školska knjiga.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vrhunski kuhari uvijek dodaju ovo u prezle: piletina ostaje hrskava satima, a tajna je u jednom jednostavnom sastojku
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Smanjuje apetit i sprječava prejedanje: Palenta dijeta traje samo 4 dana, a čini čuda za tijelo
Tko sve u Hrvatskoj mora ponovno na vozački ispit: Evo zašto to košta ‘bogatstvo’ i dodatno komplicira život
Užas u Oroslavju: 21-godišnji vozač završio u dvorištu kuće, izvlačili ga vatrogasci – teško je ozlijeđen
Pajdaši se mlatili u centru grada, pa se pravdali: 'Mi smo cimeri, samo se zezamo'
Milanović se oglasio oko Vladine intervencije: 'Ovo je nezakonit i piratski akt'
Juraj Skupnjak nova je zagorska sportska zvijezda
Tomašević izvan sebe, drhti mu glas od šoka: 'HDZ laže, ovo je nezapamćeno nasilje'
Hajdaš Dončić: E, Andrej, taj film nećeš gledati
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
