Šestero najljubaznijih vozača u Pregradi nagrađeno simboličnim nagradama
Riječ je o akciji s ciljem poticanja tolerantnijih odnosa između vozača i pješaka, odnosno poticanja vozača da poštuju prednost pješaka na pješačkim prijelazima
Gradonačelnik Pregrade Marko Vešligaj zajedno s Josipom Janžekom i Zlatkom Svrtanom iz Policijske uprave Krapinsko-zagorske županije uručio je u četvrtak 22. studenoga 2018. u Gradskoj vijećnici prigodne poklone najljubaznijim vozačima u preventivnoj akciji 'Dan ljubaznosti u prometu', koja je provedena u Pregradi 26. rujna 2018.
Riječ je o akciji s ciljem poticanja tolerantnijih odnosa između vozača i pješaka, odnosno poticanja vozača da poštuju prednost pješaka na pješačkim prijelazima. Akcija se provodila na nekoliko frekventnih pješačkih prijelaza u gradu Pregradi, a od vozača se očekivalo da se zaustave ispred pješačkih prijelaza i da rukom daju znak pješacima da prijeđu preko ceste, dok se, s druge strane, pješake poticalo da vozačima zahvale ili naklonom glave kažu: „Hvala". Ponašanje vozača i propuštanje pješaka bilježili su volonteri.
„Od 9 do 13 sati evidentirano je 134 ljubaznih vozača, među kojima je njih 18 prepoznato najljubaznijima, odnosno oni su propustili pješake na pješačkim prijelazima te su putem pozitivne neverbalne komunikacije i gestikulacije dodatno utjecali na osjećaj sigurnosti kod pješaka prilikom prelaska preko pješačkih prijelaza. Policijska uprava nakon toga je napravila provjeru preko evidencije kažnjavanja vozača i u obzir za nagrade ušli su oni koji nisu imali evidentiran nikakav prekršaj. Među njima slučajnim odabirom odabrano ih je šestero“, rekao je Josip Janžek.
A šestero odabranih najljubaznijih vozača u Pregradi jesu Mateja Barlović, Ana Krsnik, Nada Fišter, Željko Vdović, Ivan Vrbanc i Branko Pasariček.
Najljubaznijima je čestitao i gradonačelnik Marko Vešligaj, koji im je zahvalio na odgovornom ponašanju u cestovnom prometu, uz želju da se na takav način pojača osjećaj tolerancije između vozača i pješakate da se poveća osjećaj sigurnosti svih sudionika u cestovnom prometu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Sudbina im konačno vraća dugove: Ova 3 znaka u 2026. živjet će bolje nego ikada
Herojska akcija kroz plamen: Specijalci spasili muškarca iz gorućeg stana, prebačen u bolnicu
ALARMANTNO STANJE: Bolest hara Hrvatskom. Učionice prazne, ljekarne i hitne prepune
Općina Lobor dodijelila 12 novčanih potpora roditeljima novorođenih mališana
Doktor osumnjičen da je godinama seksualno zlostavljao i drogirao maloljetnike ide u zatvor
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
