SDP pobijedio na izvanrednim izborima u Varaždinu: 'Grad će prodisati punim plućima'
Na izvanrednim prijevremenim izborima za Gradsko vijeće Varaždina, prema prvim privremenim rezultatima Državnog izbornog povjerenstva (DIP), lista SDP-a je osvojila natpolovičnu većinu mandata u tom predstavničkom tijelu, 12 od 21. Na izbore je, prema podacima DIP-a, izašlo 31.19 posto birača, odnosno njih 12.134.
SDP-ova lista čiji je nositelj varaždinski gradonačelnik Neven Bosilj osvojila je 43.34 posto glasova, odnosno 12 mandata. U Vijeće ulazi i Nezavisna lista Ivana Čehoka koja je osvojila 14.08 posto glasova, odnosno četiri mandata. HDZ koji je na izbore izašao u koaliciji s HSU-om osvojio je 14.06 posto glasova, odnosno tri mandata, dok su Narodna stranka – Reformisti i Nezavisna lista Dubravke Novak osvojile po jedan mandat.
Reformisti su dobili 6.70 posto podrške građana, a Nezavisna lista Dubravke Novak 6.55 posto.
"Zahvaljujem sugrađankama i sugrađanima koji su izašli po ovom kišnom danu i odradili svoju građansku dužnost i rekli su svoje. A oni su rekli - dozvolite našem gradonačelniku da radi svoj posao", rekao je Bosilj u stožeru.
Istaknuo je da više neće biti moguće opstrukcije kao dosad u Gradskom vijeću jer je lista SDP-a, koju je predvodio sa zamjenikom Miroslavom Markovićem i direktorom Varkoma Brunom Isterom i ostalima, dobila natpolovičnu većinu mandata u Gradskom vijeću koje ima 21 vijećničko mjesto.
Dodao je kako nema potrebe za koalicijama, no SDP svim političkim opcijama pruža ruku suradnje, osim ljudima s Nezavisne liste Ivana Čehoka.
"Svima su otvorena moja vrata i možemo raditi u interesu svih građana. Vjerujem da će grad Varaždin konačno prodisati punim plućima, da ćemo konačno moći donijeti proračun i da će taj proračun riješiti bale koje 18 godina zagađuju ulaz u grad", zaključio je Bosilj. U prošlom sazivu Gradskog vijeća SDP je imao pet mandata, piše Index.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
OPREZ! Povlače se jaja zbog salmonele - proizvedena su u Zagorju
NESREĆA U ZAGORJU: Sudarila se četiri vozila, dvije osobe prevezene u OB Zabok
LIJEPE VIJESTI: U OB Zabok rođene 22 bebe, ovo su njihove majke
Ovo su najveće greške kićenja božićnog drvca: Nemojte ih napraviti ove godine
Vakula otkrio kakve su šanse za bijeli Božić u Hrvatskoj
[FOTO] Večer Zabočana: Proglašeni najbolji zabočki sportaši i sportašice
Od 1. siječnja banke nude pakete besplatnih usluga: Evo što to znači i kako do računa
Poduzetnica iz našeg kraja optužena za prijevaru u poslovanju, šteta iznosi nekoliko tisuća eura
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
