Prethodni članak
Sljedeći članak

'Sanira se klizište u Razvoru, a ovih dana počinje i sanacija u Podgori'

Vrijednost sanacije svakog od klizišta je po 500.000 kuna, a dogodine su na redu klizišta u Kladniku i Dugnjevcu


Na području Općine Kumrovec u tijeku su završni radovi na klizištu Razvor - Vrhi, čija je vrijednost oko 500.000 kuna. – Investitor radi prema planu tako da se nadamo da će ovo veliko klizište biti završeno u roku od dva tjedna. Na taj način osposobit ćemo prometnicu stanovnicima da je mogu nesmetano koristiti. Također, time želimo spriječiti daljnje klizanje tla na tom dijelu prometnice – objasnio je načelnik Općine Kumrovec Robert Šplajt te najavio skori početak radova na saniranju još jednog klizišta na području Općine. – S radovima na klizištu u naselju Podgora trebali bismo započeti ovih dana. Izvođač je izabran, a vrijednost ovih radova je također oko 500.000 kuna. Cesta je na tom dijelu u jako lošem stanju. Svaki dan se vide sve veće pukotine. Zato klizište moramo sanirati u čim kraćem roku. Nadamo se da će nam vrijeme to dopustiti i da ćemo završiti s radovima do sredine prosinca – rekao je Šplajt. Svake godine u Kumrovcu rješavaju problem dvaju klizišta, a tako će biti i sljedeće godine kada na red dolaze klizišta u naseljima Kladnik i Dugnjevec. – Bez sufinanciranja od strane Hrvatskih voda bilo bi nemoguće sanirati sva klizišta koja smo sanirali. Hrvatske vode sufinanciraju radove u iznosu od 60 posto ukupne vrijednosti, dok su 40 posto sredstva Općine. Jedino na taj način možemo kvalitetno sanirati klizišta kojih je općenito mnogo u našoj županiji, pa tako i u našoj općini – kaže Šplajt.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Zbog bure na Jadranskoj magistrali (DC8) između Bakra i Senja zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I.skupina), a između Karlobaga i SVete Marije Magdalene dofdtano je zabrana za dostavna i vozila s natkr...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program